Friday, September 18, 2020

“Si e mësova që Pablo Escobar ishte babai im”, 54 vjeçari deklaron se e di ku janë fshehur miliona dollarët

Roberto Sendoya Escobar është një burrë 54 vjeçar që pretendon se është djali i parë i Pablo Escobar. Në një deklaratë për mediat, ai ka thënë se u shpëtua nga një përplasje me armë zjarri, prej nga ku mamaja e tij vdiq.

Më pas, Roberto ka thënë se ai u adoptua nga një agjent MI6. Emri i Roberto është Philip Witcomb, ndërsa ai ka deklaruar se e zbuloi në vitin 1989 se Escobar ishte babai i tij i vërtetë.

Ai shumë shpejt do të publikojë librin e tij të titulluar “Djali i Escobar: I pari i lindur”. Madje, ai ka deklaruar se agjenti i MI6 e ka dërguar ta takojë Escobarin në Medellin.

“Shpesh e pyesja babain tim që më adoptoi se çfarë lidhje kisha me imazhet që më kujtonin një grua me fustan të kuq dhe zhurmat e armëve. Janë imazhe që më kanë mbetur nga fëmijëra”, ka thënë ai.

Sipas tij, babai i tij, Pablo, i ka dhënë disa kode për të deshifruar miliona dollarët në vendet ku ai ka fshehur. Këto para ende nuk janë zbuluar.

TE FUNDIT

- Advertisment -

Most Popular

“Deklaroni menjëherë pasurinë”, OFL iu çon formularin katër të dënuarve për terrorizëm

Pasditen e sotme Operacioni Forca e Ligjit i ka dërguar formularin për vetëdeklarimin e pasurisë, katër të dënuarve me akuzën e terrorizmit.Bëhet fjalë për...

“Nuk dua lemoshë”, Armando Duka letër të hapur kryeministrit Rama

I nderuar zoti Kryeministër!Shpresoj të kem vëmendjen Tuaj, në këtë moment historik për të krijuar një bazë ligjore, nxitëse për sportin në vendin tonë....

Horoskopi për ditën e shtunë, 19 shtator, 2020

DashiNë dashuri nuk do e keni të lehtë menaxhimin e situatës. Në punë do të jeni energjik dhe me shumë gjasë, do të keni...

I rrethuar plot me njerëz, Pipero shpallet “Qytetar Nderi” (Pamje nga ceremonia)

Qyteti i Skraparit, vendi ku u lind dhe u rrit Doktor Pëllumb Pipero, e nderoi sot mjekun e shquar me titullin e lartë “Qytetar...