Elbasan/ Arrestohen në flagrancë 3 shtetas dhe procedohen penalisht 8 të tjerë, për vepra të ndryshme penale.

Specialistët e Hetimit e Trafiqeve të Paligjshme dhe Narkotikëve arrestuan në flagrancë shtetasin M. G., 37 vjeç, banues në lagjen “Emin Matraxhiu”, Elbasan, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”, pasi gjatë kontrollit fizik, kontrollit të automjetit dhe kontrollit në banesë iu gjetën dhe iu sekuestruan sasi lënde të dyshuara narkotike cannabis sativa dhe kokainë. Në cilësinë e provës materiale u sekuestrua një automjet dhe dy telefona celularë.

Specialistët e Qarkullimit Rrugor arrestuan në flagrancë për veprën penale “Drejtimi i automjeteve në mënyrë të parregullt”, shtetasit:

-N. M., 58 vjeç, banues në fshatin Shalës, Cërrik, pasi u kap duke drejtuar motomjetin, pa leje drejtimi;

- Advertisement -

-N. Ll., 55 vjeç, banues në lagjen “Emin Matraxhiu”, Elbasan, pasi në aksin rrugor Elbasan-Librazhd, fshati Mengël, duke drejtuar mjetin në gjendje të dehur, është përplasur me mjetin tip “Peugot”, me drejtues shtetasin A. F. Nga përplasja ka vetëm dëme materiale.

Specialistët e Hetimit të Krimit Ekonomik e Financiar referuan materialet në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Elbasan, për shtetasit:

-B. L., 62 vjeç, A. L., 42 vjeç dhe K. T., 35 vjeç, banues në Rrajcë, Prrenjas, pasi ushtronim aktivitetin në biznese të palicencuara;

-A. B., 41 vjeç, banues në lagjen “Luigj Gurakuqi”, Elbasan, për veprat penale “Prishja e qetësisë publike” dhe “Mosbindja ndaj urdhrit të punonjësit të policisë së rendit publik”, pasi në lokalin e tij, ka vendosur muzikë të lartë dhe nuk i është bindur urdhrit të punonjësit të policisë, për të ulur muzikën.ë;

-A. M., 33 vjeç, banues në Cërrik, për veprën penale “Vjedhja” e mbetur në tentativë, pasi
dyshohet se ka tentuar te vjedhë në banesën e shtetasit F. Sh.;

-H. J., 36 vjeçe dhe K. J., 62 vjeç, banues në Librazhd, për veprat penale “Dhuna në familje” dhe “Veprime në kundërshtim me vendimin e gjykatës”, pasi shtetasja H. J. e pajisur me urdhër mbrojtjeje ndaj vjerrit të saj, shtetasit K. J., e ka goditur këtë të fundit me mjet të fortë (gurë), sepse ky shtetas i është afruar banesës së saj.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Elbasan, për veprime të mëtejshme.

- Advertisement -

Të fundit

Të fundit