E tmerrshme, vdes nga koronavirusi djali 10 vjeç: “Ishte i rrezikuar nga Covid, dhimbje e papërshkrueshme”

Një djalë vetëm 10 vjeç ka ndërruar jetë për shkak të koronavirusit. Ngjarja e rëndë është raportuar në Britaninë e Madhe.

Viktima është Fehza Jamil, i cili po ashtu vuante nga sëmundja e epilepsisë. Ai ka ndërruar jetë dy ditë më parë pasi ndodhej në spital në gjendje të rëndë.

Prindërit e tij në një intervistë kanë deklaruar se u munduan shumë ta mbanin atë të sigurtë. Ata janë shprehur se dhimbja që po ndjejnë është e papërshkrueshme.

“Ishim katër vetë, tani janë vetëm tre. Dhimbja është e papërshkrueshme. Ne u përpoqëm të bënim më të  mirën për ta mbajtur atë të sigurt, por disi Covid u takua me të”, kanë thënë prindërit e tij.

TE FUNDIT

- Advertisment -

ME TE SHIKUARAT

Dogji për së gjalli 12-vjeçaren shqiptare/ Zbulohet pas 9 vitesh identiteti i pedofilit që tentoi të përdhunonte të miturën në Greqi

Greqi – Një ngjarje e rëndë ka ndodhur para disa vitesh ndaj një vajze të vogël me origjinë shqiptare, e cila u dogj e...

E bujshme/ Italia hedh në gjyq kompanitë prodhuese të vaksinës anti-COVID, zbardhet arsyeja

Kryeministri italian Giuseppe Conte paralajmëroi se Italia do të kërkojë llogari ndaj kompanive Pfizer dhe AstraZeneca për vonesat në dërgimin e vaksinave. Përmes një postimi...

Instagrami “tradhton” shkodranin në burg në Angli, si u zbulua teksa u premtonte grave të ndryshme se do i takonte sapo të dilte

Një shqiptar i dënuar me 27 vite burg në Angli përdor nga qelia një telefon ilegalisht për ti uruar familjarëve ditëlindjet e publikuar foto...

Të infektuarit me COVID-19, pasoja edhe pas shërimit, 30 vjeçarja shqiptare humb kujtesën

Kaltrina Jupolli-Sejdiu, 30-vjeçare nga Prishtina deri para muajit nëntor të vitit të kaluar, nuk ka pasur asnjë problem me kujtesën. Por, prej kur është shëruar...