E tmerrshme, prindi i pret kokën mësuesit vetëm se u tregoi nxënësve karikaturat e Profetit Muhamed

Një ngjarje horror është regjistruar në Paris, Francë. Një prind i ka prerë kokën një mësuesi vetëm se u tregoi studentëve karikaturat e Profetit Muhamed.

Ngjarja e rëndë ndodhi pasditen e djeshme. Polici ka qëlluar agresorin, i cili i bëri rezistencë policëve dhe i kërcënoi me armë zjarri teksa bërtiste “Allahu Akbar”.

Dyshohet se sulmuesi mund të ketë lidhje me ndonjë organizatë terroriste. Ndërkaq, deputetët në Asamblenë Kombëtare janë ngritur në këmbë për të nderuar mësuesin e ndjerë.

Kujtojmë se në Paris ende po zhvillohet gjyqi pas sulmit xhihadist që ndodhi në vitin 2015 ndaj gazetarëve të revistës satirike “Charlie Hebdo”, e cila kishte në shënjestër botimin e karikaturave.

TE FUNDIT

- Advertisment -

ME TE SHIKUARAT

Zbardhen prapaskenat e sherrit, ja arsyeja pse aktori Rezart Veleshnja u largua nga emisioni “Shiko Kush Luan”

Sezoni i ri i “Shiko Kush Luan” nisi me dy kapitenët Florjan Binaj dhe Rezart Veleshnja, mirëpo ky i fundit u shfaq vetëm në...

Aksident rrugor në Tiranë, motori përplas 75-vjeçaren

Një aksident me pasojë plagosjen e një personi ka ndodhur pasditen e sotme në Tiranë. Një motor, ka përplasur një këmbësore në rrugën ‘Tre...

Kur do të ndryshohet ora dhe a është kjo hera e fundit? Ja çfarë ka vendosur Bashkimi Evropian

Edhe në këtë vit ndryshimi i orës do të jetë si në vitet më parë, pavarësisht se BE e ka marrë tashmë vendimin për...

Momente nga protesta sotme/ 18 të proceduar, mes tyre ish deputetja dhe kreu i lëvizjes “Vetëvendosje”

Policia ka proceduar penalisht 18 shtetas, 3 prej tyre organizatorë të tubimit të sotëm para ministrisë së Jashtme greke.Ata do procedohen për veprat penale...