E rëndë në Bruksel, shqiptari ekzekutohet me armë zjarri

Një ngjarje tronditëse është shënuar mbrëmjen e kaluar në Bruksel, Belgjikë. Një shqiptar është vrarë me 8 plumba.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur në zonën e njohur si Molenbeek. Raportohet se shqiptari ka ndërruar jetë në vendngjarje.

Bëhet fjalë për një shtetas 38 vjeç, i cili quhet Arjan Spahiu, nga Elbasani. Në vendngjarje kanë shkuar policë, prokurorë dhe ekspertë.

Viktima ka qenë i arrestuar në vitin 2010 për vrasjen e një 52 vjeçari në Elbasan. Raportohet se ai është vëllai i kunatit të Erjon Alibejt, një personazh i njohur në botën e krimit në Elbasan, që u arrestua disa kohë më parë.

Dyshohet se 38 vjeçari po qëndronte ilegalisht në Belgjikë. Në vendin e ngjarjes kanë shkuar prokurorë dhe ekspert balistike që po mbledhin prova për të zbuluar më shumë mbi autorin.

TE FUNDIT

- Advertisment -

ME TE SHIKUARAT

Dogji për së gjalli 12-vjeçaren shqiptare/ Zbulohet pas 9 vitesh identiteti i pedofilit që tentoi të përdhunonte të miturën në Greqi

Greqi – Një ngjarje e rëndë ka ndodhur para disa vitesh ndaj një vajze të vogël me origjinë shqiptare, e cila u dogj e...

E bujshme/ Italia hedh në gjyq kompanitë prodhuese të vaksinës anti-COVID, zbardhet arsyeja

Kryeministri italian Giuseppe Conte paralajmëroi se Italia do të kërkojë llogari ndaj kompanive Pfizer dhe AstraZeneca për vonesat në dërgimin e vaksinave. Përmes një postimi...

Instagrami “tradhton” shkodranin në burg në Angli, si u zbulua teksa u premtonte grave të ndryshme se do i takonte sapo të dilte

Një shqiptar i dënuar me 27 vite burg në Angli përdor nga qelia një telefon ilegalisht për ti uruar familjarëve ditëlindjet e publikuar foto...

Të infektuarit me COVID-19, pasoja edhe pas shërimit, 30 vjeçarja shqiptare humb kujtesën

Kaltrina Jupolli-Sejdiu, 30-vjeçare nga Prishtina deri para muajit nëntor të vitit të kaluar, nuk ka pasur asnjë problem me kujtesën. Por, prej kur është shëruar...