Friday, September 18, 2020

E rëndë/ Ndërron jetë qytetari pasi u kthye nga protesta e Ballshit! Emri (Foto)

Ish-deputeti demokrat, Luan Baçi njëherësh kreu i PD dega Fier, ka ndarë një lajm të hidhur në Facebook.

Një nga qytetarët që mori pjesë ditën e sotme në protestën e Ballshit në mbështetje të naftëtarëve, është ndarë nga jeta.

Sipas Baçit, Artan Voshtima  u nda nga jeta pasi u kthye nga protesta. Baçi shprehet se pasi u kthye nga protesta, i trishtuar, i mërzitur,  i stresuar, zemra e tij nuk duroi më.

Reagimi i plotë:

Sapo mesova, per nje lajme te trishte.

Ndahet nga jeta, nje nga protestuesit, e rafineris, naftetari

Artan Voshtina, banues ne Fier.

Artani la pas bashkshorten dhe dy femijet e tij i la ne nje kohe, qe ata kane shume nevoj per Artanin

Sot, pasi u kthye nga protesta, i trishtuar, i merzitur i stresuar, zemra e tij nuk duroi me.

Teknolog specialiste prej shume vitesh, ne uzine, i pa paguar dhe i keq trajtuar si shume kolege te tij te punes.

I perkushtuar per punen ,shoqerine dhe familjen e tij.

Ky shtet, kjo qeverri e korruptuar, keta bandite dhe hajdut, kontribuan, shume forte, per fatin e tij te ,trishte.

Ngushullime te sinqerta dhe te ndjera familjes.

Ngushullime , edhe ju kolege, te punes, te Artanit

protestues dhe greviste te urise.

Mos e harroni Artan Voshtinen, protestoni edhe per Artanin, protestoni pa u ndaluar per familjen dhe femijet e tij.

Ata kane shume nevoj sot, per ndihmen e te gjitheve.

TE FUNDIT

- Advertisment -

Most Popular

Përplasja fatale i merr jetën 30 vjeçarit që po lëvizte me biçikletë në Fier, mbeti i vdekur në vend

Një aksident fatal automobilistik është shënuar së fundmi në vend. Incidenti ka ndodhur mbrëmjen e djeshme rreth orës 22:00.

Moti për ditën e premte, 18 shtator

Gjatë ditës së premte, në vend do të mbizotërojë koha e vranët.Temperatura më e lartë do të jetë...

Tragjike, ndahet nga jeta mjeku i njohur, njihet si themeluesi i Okulistikës Shqiptare

Një ndër themeluesit e Okulistikës Shqiptare, Gjergji Cepa, është ndarë sot nga jeta në moshen 81-vjeçare.Deri në moshën 78-vjeçare, edhe pse në pension, ai...

Makina del nga rruga, plagosen rëndë dy të rinjtë

Dy persona janë plagosur në një aksident në fshatin Shënpjetër të Fierit.Raportohet se rreth orës 16:15, shtetasi A. A., 22 vjeç, banues në Fier,...