E rëndë/ Babai vret me kallash të birin, konflikt për tokën


Një ngjarje e rëndë ka ndodhur rreth orës 18:00 në  Podujevë ku babai ka vrarë të birin. Sipas mediave dyshimet e para janë se babai ka vrarë me kallash djalin e tij, për shkak të një problemi me tokën. Vdekja e viktimës është konstatuar nga ana e mjekëve emergjent. Policia ka iniciuar një hetim me synim sqarimin e të gjitha rrethanave që karakterizojnë rastin”, ka shtuar Borovci.

“Rreth orës 18:00, është raportuar për të shtëna me armë zjarri në fshatin Peran të komunës së Podujevës. Policia ka dalë në vendin e ngjarjes dhe mbështetur në të dhënat e para, bëhet e ditur se një person, ka humbur jetën si pasojë e plagëve të marra nga arma zjarrit. Vdekja e viktimës është konstatuar nga ana e mjekëve emergjent. Policia ka iniciuar një hetim me synim sqarimin e të gjitha rrethanave që karakterizojnë rastin”, ka shtuar Borovci.

- Advertisement -

Të fundit

Të fundit