E reja që u sulmua seksualisht nga shqiptari rrëfen tmerrin: “Nuk e doja më veten, po jetoj në ferr”

 

Edison Bala është shqiptari që akuzohet se ka sulmuar seksualisht një 23 vjeçare. Së fundmi, ai ka dalë para një Gjykate në Rutherglen të Australisë për këtë sulm të rëndë.

Në maj të 2018-ës shqiptari akuzohet se ka sulmuar një vajzë 23 vjeçare në një klub në Kilbride. Ai e ka lënë atë të gjakosur pasi ia hoqi me dhunë të brendshmet.

Së fundmi, 23 vjeçarja, identiteti i të cilës nuk bëhet i ditur, ka rrëfyer detaje nga ngjarja për mediat australiane. Ajo ka thënë se ka tentuar shumë herë të vetëvritet, por është gjallë falë prindërve.

Edison Bala

E reja si pasojë e sulmit nga shqiptari ka përjetuar ankth dhe depresion. Për shkak të gjendjes së rënduar psikologjike, ajo ka goditur veten me thikë në stomak.

“Këto dy vjet kanë qenë një ferr i vërtetë. Ndalova së jetuari, nuk po kujdesesha më për veten time. E urreja veten time, e urreja atë që ai bëri me mua. Ndihesha pa vlerë dhe nuk mund ta shikoja dot veten në pasqyrë”, ka thënë vajza, e cila punonte në industrinë e hotelerisë dhe shkoi në një klub nate me shoqërinë kur ndodhi ngjarja.

“Ai ishte tek zona e duhanpirësve. Duke qenë miqësore unë i thashë përshëndetje, por kuptova që ai nuk fliste anglisht dhe u largova. Ai më ndoqi nga mbrapa dhe më sulmoi seksualisht”, ka thënë ajo. Pritet që gjykata të japë vendimin për shqiptarin javën e ardhshme.

TE FUNDIT

- Advertisment -

ME TE SHIKUARAT

Moti për ditën e mërkurë, 25 nëntor

Gjatë ditës së mërkurë, në vend do të mbizotërojë koha e kthjellët.Temperatura më e lartë do të jetë...

“Për 5 ditë do shërohesh” Alfred Cako i jep ‘recetën’ Manushit që u prek nga Covidi: Mos e ça kokën fare

Prezantuesi i njohur Edi Manushi ka dalë pozitiv me koronavirus.Menjëherë pas këtij lajmi ka reaguar dhe kospiracionisti Alfred Cako, që është një nga bashkëpunëtorët...

Vrasja Azem Hajdarit/ “Kam listën me autorët e vrasjeve në Tropojë, Berisha të mos …

Në një intervistë të gjatë Sali Lushaj ka folur lidhur me vrasjen e Azem Hajdarit.Për gazetën Panorama Sali Lushaj shprehet se Sali Berisha nuk...

Horoskopi për ditën e mërkurë, 25 nëntor, 2020

DashiHëna është e favorshme: përfitoni prej saj, qiell i bukur për dashuri. Në punë, ky është një vit që përfshin vendime të rëndësishme dhe...