Sunday, September 20, 2020

E papritur/ U turpërua me Luftëtarin, trajneri Kostiç i besohet drejtimi në elitën e Belgjikës

Një aventurë tërësisht zhgënjyese do të kishte te Luftëtari, tekniku Milos Kostiç. I ardhur me shumë bujë te bluzinjtë, të gjithë prisnin suksese në drejtimin e tij. Por nuk ndodhi kështu, përkundrazi. Vetëm një takim do të fitonte me Luftëtarin ky trajner, atë ndaj Vorës në Kupë. Një turpërim i madh në “Europa League” ndaj Ventspils, për ta vazhduar edhe me nisjen e tmerrshme të Superiores.

Në katër ndeshje të zhvilluara, u morën po aq humbje. Duke parë situatën dhe dorëzimin e Kostiç, drejtuesit e klubit zgjodhën largimin e tij. Por nuk kalon shumë kohë dhe disi e papritur, por këtij tekniku i besohet një përgjegjësi e madhe. Së fundmi është zyrtarizuar si trajneri i St Truiden që luan në elitën e futbollit të Belgjikës.

TE FUNDIT

- Advertisment -

Most Popular

Moti për ditën e dielë, 20 shtator

Gjatë ditës së dielë, në vend do të mbizotërojë koha e kthjellët.Temperatura më e lartë do të jetë...

Horoskopi për ditën e diel, 20 shtator, 2020

DashiJu pret një ditë e qetë në dashuri, pasi e diela do të jetë mjaft pozitive për ndjenjat. Sa i takon punës, do të...

U injektuan me vaksinën ruse anti-Covid, vullnetarët tregojnë efektet anësore që kanë përjetuar

Mikhail Murashko është ministri rus i Shëndetësisë. Ai ka deklaruar së fundmi se 40 mijë vullnetarë në Rus janë injektuar me vaksinën...

Rreziku i valës së dytë të koronavirusit, kryeministri i vendit evropian paralajmëron karantinën

Boris Johnson, kryeministri i Britanisë së Madhe, ka bërë një deklaratë të fortë. Ai ka thënë se po shihet një valë e...