“E kam tmerr maskën”, kryeministri Rama zbulon problemin nga i cili vuan

Prej ditës së djeshme, maska është bërë me detyrim në të gjitha ambientet brenda dhe jashtë vendit. Rama ka apeluar që ky vendim të gjejë zbatim në vend.

Së fundmi, kreu i qeverisë ka treguar se e ka tmerr maskën. Ai është shprehur se ka vuajtur nga astma dhe ka shqetësime nëse nuk ka frymëmarrje të vazhdueshme.

 “Unë personalisht maskën e kam tmerr, kam edhe problemin tim, që kam atë astmën e vjetër. Nëse nuk kam frymëmarrje të vazhdueshme normale, mund të kem shqetësime”, tha kryeministri. 

TE FUNDIT

- Advertisment -

ME TE SHIKUARAT

Zbardhen prapaskenat e sherrit, ja arsyeja pse aktori Rezart Veleshnja u largua nga emisioni “Shiko Kush Luan”

Sezoni i ri i “Shiko Kush Luan” nisi me dy kapitenët Florjan Binaj dhe Rezart Veleshnja, mirëpo ky i fundit u shfaq vetëm në...

Aksident rrugor në Tiranë, motori përplas 75-vjeçaren

Një aksident me pasojë plagosjen e një personi ka ndodhur pasditen e sotme në Tiranë. Një motor, ka përplasur një këmbësore në rrugën ‘Tre...

Kur do të ndryshohet ora dhe a është kjo hera e fundit? Ja çfarë ka vendosur Bashkimi Evropian

Edhe në këtë vit ndryshimi i orës do të jetë si në vitet më parë, pavarësisht se BE e ka marrë tashmë vendimin për...

Momente nga protesta sotme/ 18 të proceduar, mes tyre ish deputetja dhe kreu i lëvizjes “Vetëvendosje”

Policia ka proceduar penalisht 18 shtetas, 3 prej tyre organizatorë të tubimit të sotëm para ministrisë së Jashtme greke.Ata do procedohen për veprat penale...