“E fundit për mua”, Cristiano Ronaldo krejt papritur njofton tërheqjen nga futbolli

Futbollisti me famë botërore, Cristiano Ronaldo, ka bërë një deklaratë të papritur. Ai ka njoftuar tërheqjen nga futbolli.

Më konkretisht, Ronaldo ka bërë të ditur se nuk do jetë më pjesë e Kombëtares pas Botërorit të 2022-ishit. “Kupa e Botës Katar 2022 do jetë e fundit për mua”, ka thënë ai.

Ronaldo është 5 herë fitues i Topit të Artë dhe e pret Euro 2021 dhe Botërori 2022. Ai vetëm një herë mundi ta ngrejë Kupën e Kampionatit Evropian, kur e fitoi atë në 2016 përpara Francës.

Ronaldo në vitin 2022 do të mbushi 37 vjeç. Nuk dihet nëse do të jetë edhe koha atëherë kur ai do të tërhiqet nga futbolli.

TE FUNDIT

- Advertisment -

ME TE SHIKUARAT

Zbardhen prapaskenat e sherrit, ja arsyeja pse aktori Rezart Veleshnja u largua nga emisioni “Shiko Kush Luan”

Sezoni i ri i “Shiko Kush Luan” nisi me dy kapitenët Florjan Binaj dhe Rezart Veleshnja, mirëpo ky i fundit u shfaq vetëm në...

Aksident rrugor në Tiranë, motori përplas 75-vjeçaren

Një aksident me pasojë plagosjen e një personi ka ndodhur pasditen e sotme në Tiranë. Një motor, ka përplasur një këmbësore në rrugën ‘Tre...

Kur do të ndryshohet ora dhe a është kjo hera e fundit? Ja çfarë ka vendosur Bashkimi Evropian

Edhe në këtë vit ndryshimi i orës do të jetë si në vitet më parë, pavarësisht se BE e ka marrë tashmë vendimin për...

Momente nga protesta sotme/ 18 të proceduar, mes tyre ish deputetja dhe kreu i lëvizjes “Vetëvendosje”

Policia ka proceduar penalisht 18 shtetas, 3 prej tyre organizatorë të tubimit të sotëm para ministrisë së Jashtme greke.Ata do procedohen për veprat penale...