“Më iku një mike e mirë, e doja, më donte”, e përlotur, shoqja e Aneta Ramës rrëfen momentet e fundit me të

Sot humbi jetën mamaja e kryeministrit Edi Rama, Aneta Rama. Së fundmi, ka folur në një intervstë për Report Tv fqinja e saj, Fatime Kadriu.

Ajo ka thënë se Anetën e ka njohur që kur ka ardhur nuse në atë shtëpi. Ajo është shprehur se Aneta ishte një grua e mrekullueshme, ndërsa lajmi për ndarjen nga jeta të saj e ka mërzitur shumë.

Fatime ka treguar se Aneta ishte një njeri komunikues me të gjithë njerëzit. “Ishte një shoqe që ta bënte zemra të shkoje prapë ta takoje dhe të flisje”, ka thënë ajo.

Fqinja e Aneta Rames

Më tej, ajo ka treguar se kishte një muaj pa e takuar Anetën sepse gjendja e saj ishte rënduar. Ajo ka thënë se në takimin e fundit që ka bërë me të, nëna e Ramës i kishte thënë se kishte pasur ethe dhe ishte e sëmurë.

“Iku Neta…Më iku një shoqe e ngushtë, një grua shumë e mirë e thjeshtë shumë e mirë. Bëhesha shumë me atë. E doja, edhe më donte. Rrinte me tim bir kështu…pinin cigare, e mbushnin atë tavllën, bënin muhabet shumë, ma donte djalin”, ka thënë ajo mes lotësh.

 

TE FUNDIT

- Advertisment -

ME TE SHIKUARAT

Tragjike/ Tjetër humbje jete, vdes nga koronavirusi mjeku i njohur shqiptar

Një lajm i trishtë është raportuar në media së fundmi. Një tjetër humbje nga bluzat e bardha për shkak të koronavirusit në...

“10 mijë euro për helikopterin”, këshilltari i ministrit i kthehet Vokshit: “Zogëz vjeshte, për Berishën copëtova RENEA-n”

Këshilltari i ministrit të Brendshëm, Hilë Lushaku, i ka kthyer përgjigje akuzave të ish deputetes së PD, Albana Vokshit. Kjo e fundit...

Moti për ditën e mërkurë, 25 nëntor

Gjatë ditës së mërkurë, në vend do të mbizotërojë koha e kthjellët.Temperatura më e lartë do të jetë...

“Për 5 ditë do shërohesh” Alfred Cako i jep ‘recetën’ Manushit që u prek nga Covidi: Mos e ça kokën fare

Prezantuesi i njohur Edi Manushi ka dalë pozitiv me koronavirus.Menjëherë pas këtij lajmi ka reaguar dhe kospiracionisti Alfred Cako, që është një nga bashkëpunëtorët...