Wednesday, September 23, 2020

“E doja shumë”, Olsi mes lotësh rrëfen si po jeton pas vdekjes së bashkëshortes nga mangalla me prush

Tre javë më parë u shënua një ngjarje e rëndë në fshatin Xhyrë të Librazhdit. Rezarta Hajdari gjeti vdekjen në dhomën e saj të gjumit ku ishte shtrirë për të fjetur me burrin e saj, Olsin.

Meqë ishte ftohtë, çifti kishin marrë në dhomë një mangallë me prush për të ngrohur ambientin. Fatkeqësisht, Rezarta u helmua dhe nuk mundi të mbijetonte.

Së fundmi, Olsi ka qenë i ftuar në emisionin “Shqipëria live” ku mes lotësh ka rrëfyer se e donte shumë të shoqen. Ai është shprehur se nuk mund ta harrojë dot.

Kur u pyet nëse qëndron më në atë dhomë gjumi, Olsi e ka mohuar diçka të tillë.  “Unë nuk kam fjetur më aty që prej asaj dite, nuk ma bën zemra të fle aty. Unazën e ruaj, e mbaj me vete”,  tha Olsi Hajdari.

 

TE FUNDIT

- Advertisment -

Most Popular

Moti për ditën e mërkurë, 23 shtator

Gjatë ditës së mërkurë, në vend do të mbizotërojë koha e vranët dhe me shira.Temperatura më e lartë...

Horoskopi për ditën e mërkurë, 23 shtator, 2020

DashiHëna do të ketë ndikim të favorshëm, por ju duhet të jeni të vendosur që të gjeni të gjitha zgjidhjet për problemet tuaja. Megjithatë...

Grida Duma: Rama do të dalë nga politika në mënyrën më të shëmtuar të mundshme

Fondet për rindërtimin e tërmetit dhe fakti që kryeministri Edi Rama do të drejtojë fushatën zgjedhore në Durrës, a e penalizon Partinë Demokratike?Kjo ishte...

Mashtrimi me maskat e Covid/ Skandali në Itali përfshin edhe Shqipërinë

Hetimi ndërkombetar i skandalit të maskave në Itali ndaj një kompanie të huaj që dyshohet se përvetësoi mbi pesë milionë euro përfshin edhe prokurorinë...