E dhimbshme/ Burri 81 vjeç i këndoi poshtë dritares së spitalit, humb jetën nga koronavirusi gruaja e tij

Javë më parë u shpërnda me shpejtësi në rrjetet sociale një video e një burri 81 vjeç. Poshtë dritares së spitalit ku po kurohej gruaja e tij, ai luajti fizarmonikë për të gëzuar të shoqen.

Por një lajm i trishtë është raportuar nga mediat italiane. Carla Sacchi, gruaja e 81 vjeçarit, ka ndërruar jetë nga koronavirusi.

Patrizia Barbieri, kryetabashkiaku i Piacenza, ka deklaruar se koronavirusi kishte shkatërruar përqafimet e çiftit.

 “Në atë serenatë ne të gjithë e njohëm dashurinë, në thjeshtësinë e gjuhës së saj universale”, tha Barbieri, duke vlerësuar gjestin e 81 vjeçarit.

TE FUNDIT

- Advertisment -

ME TE SHIKUARAT

Dogji për së gjalli 12-vjeçaren shqiptare/ Zbulohet pas 9 vitesh identiteti i pedofilit që tentoi të përdhunonte të miturën në Greqi

Greqi – Një ngjarje e rëndë ka ndodhur para disa vitesh ndaj një vajze të vogël me origjinë shqiptare, e cila u dogj e...

E bujshme/ Italia hedh në gjyq kompanitë prodhuese të vaksinës anti-COVID, zbardhet arsyeja

Kryeministri italian Giuseppe Conte paralajmëroi se Italia do të kërkojë llogari ndaj kompanive Pfizer dhe AstraZeneca për vonesat në dërgimin e vaksinave. Përmes një postimi...

Instagrami “tradhton” shkodranin në burg në Angli, si u zbulua teksa u premtonte grave të ndryshme se do i takonte sapo të dilte

Një shqiptar i dënuar me 27 vite burg në Angli përdor nga qelia një telefon ilegalisht për ti uruar familjarëve ditëlindjet e publikuar foto...

Të infektuarit me COVID-19, pasoja edhe pas shërimit, 30 vjeçarja shqiptare humb kujtesën

Kaltrina Jupolli-Sejdiu, 30-vjeçare nga Prishtina deri para muajit nëntor të vitit të kaluar, nuk ka pasur asnjë problem me kujtesën. Por, prej kur është shëruar...