E bujshme/ Luftanija ruse pozicionohet përballë Shqipërisë: “Provokon keq NATO-n”

Provokimet në det mes NATO-s dhe Rusisë vijojnë. Flota e Kremlinit ka dalë në det të hapur dhe qëllimi i vetëm është të sfidojë Perëndimin.

Kudo në botë, nga Baltiku në Paqësor, gjatë javës që lamë pas, fregata, nëndetëse e luftanije ruse janë pozicionuar për të treguar angazhimin e Rusisë për të vijuar përballjen me NATO.

Një anije ruse sërish është shfaqur në Detin e Mesdheut, më konkretisht në hapësirën detare midis Italisë dhe Korfuzit, jo shumë larg kufirit detar të Shqipërisë.

- Advertisement -

Të fundit

Të fundit