Friday, October 30, 2020

E bëri të dashurin të vriste veten, merret vendimi për 23 vjeçaren

Prej vitit 2014, kur ishte vetëm 17 vjeçe, Michelle Carter ndodhet në  burg. Ajo është akuzuar se e shtyu të dashurin e saj, Conrad Roy, të vetëvritej.

Së fundmi, Michelle kishte ankimuar vendimin e Gjykatës dhe kërkoi lirimin. Ajo në apelin e saj u shpreh se e drejta që ka për fjalën e lirë e bën që mos të jetë përgjegjëse për vdekjen e Roy.

Mirëpo, sipas “The Washington Post”, Gjykata Supreme në Amerikë nuk e ka liruar atë. Kështu, Michelle ngelet ende në burg.

Vajza, që tani është 23 vjeçe, e ka quajtur këtë vendim të paprecedentë. Avokatët kanë thënë se e drejta e saj për t’u shprehur lirshëm e mbron nga përgjegjësia penale.

TE FUNDIT

- Advertisment -

ME TE SHIKUARAT

Moti për ditën e premte, 30 tetor

Gjatë ditës së premte, në vend do të mbizotërojë koha e kthjellët.Temperatura më e lartë do të jetë...

Ndahet nga jeta kompozitori Avni Mula/ Dedikimi prekës nga e bija: “Fluturoi në Valsin e Përjetësisë”

Ndahet nga jeta në moshën 92-vjeçare këngëtari dhe kompozitori i shquar Avni Mula.Lajmin për ndarjen e tij nga jeta e ka dhënë e bija,...

Infektohet mjekja në Elbasan, tre infermiere karantinohen, s’ka tampone

Infektohet me koronavirus një mjeke infeksioniste në spitalin rajonal ‘ Xhaferr Kongoli” Elbasan, Anjeza Dajlani. Sipas të dhënave të para mësohet se...

Jozefina Topalli flet për aventurën e re: “Pse i hyra kësaj rruge”

Nga Jozefina Topalli*Jam ndjere e emocionuar kur nje grup te rinjsh me ftuan te ishim bashke per nje kauze te forte e patriotike.Kisha kohe...