Vetëvrasja e 60 vjeçarit tek Senatoriumi, miku i tij rrëfen situatën e vështirë ku ndodhej i ndjeri

60 vjeçari Leonard Skabona nga Rrësheni kreu vetëvrasje mesnatën e djeshme. Ai ishte i shtruar tek spitali “Shefqet Ndroqi” prej 10 ditësh.

Viktima ndërroi jetë pasi u vetëhodh nga dritarja e dhomës së tij. Së fundmi, për mediat ka folur një mik i të ndjerit, i cili ka zbuluar se Skabona ka punuar si polic në vitet ’90.

Skabona ka jetuar i vetëm pasi ishte divorucar nga e shoqja. Miku i tij ka rrëfyer se ai njihej si një burrë me sjellje korrekte dhe normale.

“E kam njohur rreth viteve 97-98, ka qenë një periudhë kohe oficer policie. Nuk e di se cilat kanë qenë shkaqet e kësaj ngjarje, po di që pasi është larguar nga puna, dhe më pas është divorcuar me bashkëshorten. Këto kohët e fundit ka jetuar vetëm, pasi bashkëshortja dhe fëmijët kanë ikur në Greqi”, shprehet i njohuri i Skabonës.

TE FUNDIT

- Advertisment -

ME TE SHIKUARAT

Nuk pritej, i dashuri turk i Genta Ismajlit bën tatuazh shqiponjën e flamurit shqiptar

Këngëtarja e njohur shqiptare, Genta Ismajli, prej disa kohësh është në një lidhje me biznesmenin turk Hysen Usta. Dyshja...

Mjeku vdiq disa ditë pas vaksinimit, gruaja e tij bën deklaratën shokuese

Mjeku Gregory Michael nga Florida në SHBA ndërroi jetë 16 ditë pasi u injektua me vaksinën e Pfizer më 18 dhjetor. Mjeku...

E trishtë, humb jetën ish komandanti i UÇK-së

Një lajm i trishtë është raportuar sot në media. Shefqet Paçarizi, komandanti i Batalionit të Dytë të Brigadës 122 të UÇK-së, ka...

“U bëre mendjemadh sa bëre lekë”, Getinjo i kthen përgjigjen e papritur ndjekësit

Një nga reperët më të njohur shqiptar është Getinjo. Ai dhe vëllai i tij, Mozzik, kanë arritur shumë suksese me këngët e...