Dy djemtë iu shtypën nga treni, babai rrëfen mes lotësh si ndodhi tragjedia

Një ngjarje e rëndë u shënua disa ditë më parë në Gjermani. Dy vëllezër nga Kosova, njëri 13 dhe tjetri 17 vjeç, u goditën nga treni dhe gjetën vdekjen.

Varrimi i viktimave do të bëhet ditën e sotme. Babai i tyre, Arif Arifaj, ka treguar se si ndodhi tragjedia, ndërsa ka falenderuar të gjithë personat që i janë gjendur afër në këto kohëra të vështira.

Arif Arifaj

Ai ka treguar se dy djemtë e tij po shkonin në shkollë kur ndodhi tragjedia. Ata ishin pak me vonesë dhe donin që ta kapnin trenin në kohë.

“Kanë tentu në atë shpejtësi, duke pasur frikën që do të ju ikë treni për shkollë dhe kanë parë trenin e ndalur dhe nuk ka tren tjetër që vjen dhe kanë tentuar të dalin. Hasani është 17 vjeçar kurse Bleriani ka qenë 14 vjeçar. Kështu që treni me atë shpejtësinë e madhe i mori këta djemë, humbën jetën tragjikisht”, tha Arifi.

TE FUNDIT

- Advertisment -

ME TE SHIKUARAT

Zbardhen prapaskenat e sherrit, ja arsyeja pse aktori Rezart Veleshnja u largua nga emisioni “Shiko Kush Luan”

Sezoni i ri i “Shiko Kush Luan” nisi me dy kapitenët Florjan Binaj dhe Rezart Veleshnja, mirëpo ky i fundit u shfaq vetëm në...

Aksident rrugor në Tiranë, motori përplas 75-vjeçaren

Një aksident me pasojë plagosjen e një personi ka ndodhur pasditen e sotme në Tiranë. Një motor, ka përplasur një këmbësore në rrugën ‘Tre...

Kur do të ndryshohet ora dhe a është kjo hera e fundit? Ja çfarë ka vendosur Bashkimi Evropian

Edhe në këtë vit ndryshimi i orës do të jetë si në vitet më parë, pavarësisht se BE e ka marrë tashmë vendimin për...

Momente nga protesta sotme/ 18 të proceduar, mes tyre ish deputetja dhe kreu i lëvizjes “Vetëvendosje”

Policia ka proceduar penalisht 18 shtetas, 3 prej tyre organizatorë të tubimit të sotëm para ministrisë së Jashtme greke.Ata do procedohen për veprat penale...