Duel “kokë për kokë”, Elon Musk sfidon Vladimir Putin: “Kush fiton, merr Ukrinën”

CEO i Tesla-s, Elon Musk, me anë të një postimi në “Twitter”, ka sfiduar presidentin rus Vladimir Putin në një përballje kokë më kokë.

Ai ka shkruar emrin e presidentit Putin në rusisht dhe shton:

“Sfidoj Vladimir Putin për të luftuar vetëm për vetëm”.

- Advertisement -

Miliarderi i teknologjisë shtoi se aksionet janë “Ukraina”. Ai tha se fituesi do të vendosë për fatin e Ukrainës, por presidenti rus ende nuk është përgjigjur.

Kujtojmë që Musk ka qenë një mbështetës i zëshëm i Ukrainës gjatë gjithë pushtimit.

Në fillim të këtij muaji, një nga kompanitë në pronësi të sipërmarrësit të teknologjisë me bazë në Kaliforni, Starlink, furnizoi Ukrainën me një numër pjatash satelitore që synojnë të mbrojnë aksesin në internet.

- Advertisement -

Të fundit

Të fundit