Dua Lipa nuk zbaton rregullat e koronavirusit, fotografohet duke thyer distancën sociale

Një nga këngëtaret më të njohura me origjinë shqiptare është Dua Lipa. Së fundmi, ajo ka thyer rregullat e qeverisë britanike të vendosura nga pandemia.

Këngëtarja ka qenë bashkë me bashkëpunëtorët e saj në Londrën Lindore të mërkurën në mbrëmje. Aty ajo po xhironte klipin e saj të ri.

Por qytetarët janë ankuar nga zhurmat. Ata kanë thënë se Dua dhe grupi i saj po shkelnin rregullat e koronavirusit dhe nuk po respektonin distancën.

“Njerëzit e zonës e respektojnë ligjin dhe të shihje hapur një yll popi që po shkelte rregullat, nuk ishte shumë e pranueshme”, është shprehur një prej banorëve, të cilët më pas kanë thirrur dhe policinë për të ndërhyrë.

TE FUNDIT

- Advertisment -

ME TE SHIKUARAT

Zbardhen prapaskenat e sherrit, ja arsyeja pse aktori Rezart Veleshnja u largua nga emisioni “Shiko Kush Luan”

Sezoni i ri i “Shiko Kush Luan” nisi me dy kapitenët Florjan Binaj dhe Rezart Veleshnja, mirëpo ky i fundit u shfaq vetëm në...

Aksident rrugor në Tiranë, motori përplas 75-vjeçaren

Një aksident me pasojë plagosjen e një personi ka ndodhur pasditen e sotme në Tiranë. Një motor, ka përplasur një këmbësore në rrugën ‘Tre...

Kur do të ndryshohet ora dhe a është kjo hera e fundit? Ja çfarë ka vendosur Bashkimi Evropian

Edhe në këtë vit ndryshimi i orës do të jetë si në vitet më parë, pavarësisht se BE e ka marrë tashmë vendimin për...

Momente nga protesta sotme/ 18 të proceduar, mes tyre ish deputetja dhe kreu i lëvizjes “Vetëvendosje”

Policia ka proceduar penalisht 18 shtetas, 3 prej tyre organizatorë të tubimit të sotëm para ministrisë së Jashtme greke.Ata do procedohen për veprat penale...