Friday, September 18, 2020

“Do shkatërrojë disa shtete”, pritet uragani i fuqishëm në detin Jon, a do e preki Shqipërinë?

Agjencia Meteorologjike e Athinës ka shkruar se ka gjasa që në Mesdhe të formohet një uragan. Pritet që ky uragan të përshkojë gjithë zonën detare deri në jug të detit Jon.

Sipas tyre, nëse gjërat shkojnë sipas parashikimeve, ky uragan mund të shkaktojë shkatërrime në disa shtete. Alarmi është dhënë për Greqinë dhe Turqinë.

Kjo është rruga që parashikohet të ndjeki uragani. Sipas mediave turke, uragani pritet të shoqërohet me erëra me shpejtësi deri në 200 km/h.

Trajektorja e uraganit, sipas parashikimeve që kanë bërë meteorologët, do jetë përmes Mesdheut duke ardhur në jug të detit Jon. Fenomeni pritet të ndodhi më 18 shtator dhe Shqipëria thuhet se do shmanget nga stuhia e fortë.

TE FUNDIT

- Advertisment -

Most Popular

“Ramës i doli boja”, Vasili sulmon hapur: “Propozon mbyllje 100 për qind të listave”

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili, me anë të një shënimi në rrjetet sociale shkruan, se Edi Ramës i ka dalë përfundimiisht boja.Vasili shprehet se,...

“Deklaroni menjëherë pasurinë”, OFL iu çon formularin katër të dënuarve për terrorizëm

Pasditen e sotme Operacioni Forca e Ligjit i ka dërguar formularin për vetëdeklarimin e pasurisë, katër të dënuarve me akuzën e terrorizmit.Bëhet fjalë për...

“Nuk dua lemoshë”, Armando Duka letër të hapur kryeministrit Rama

I nderuar zoti Kryeministër!Shpresoj të kem vëmendjen Tuaj, në këtë moment historik për të krijuar një bazë ligjore, nxitëse për sportin në vendin tonë....

Horoskopi për ditën e shtunë, 19 shtator, 2020

DashiNë dashuri nuk do e keni të lehtë menaxhimin e situatës. Në punë do të jeni energjik dhe me shumë gjasë, do të keni...