Do mbyllen shkollat më 2 nëntor për tre muaj? Reagon ministria e Shëndetësisë

Ditën e sotme doli një dokument në media, i cili thoshte se më 2 nëntor 2020 do të mbylleshin shkollat për një periudhë 3 mujore.

Por pas publimit të këtij dokumenti, ka reaguar ministria e Shëndetësisë. Ajo ka përgenjështruar lajmin.

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se nuk është  marrë asnjë vendim i tillë dhe se lajmi është Fake news. Ndër të tjera, procesi mësimor do vazhdojë normalisht.

TE FUNDIT

- Advertisment -

ME TE SHIKUARAT

Zbardhen prapaskenat e sherrit, ja arsyeja pse aktori Rezart Veleshnja u largua nga emisioni “Shiko Kush Luan”

Sezoni i ri i “Shiko Kush Luan” nisi me dy kapitenët Florjan Binaj dhe Rezart Veleshnja, mirëpo ky i fundit u shfaq vetëm në...

Aksident rrugor në Tiranë, motori përplas 75-vjeçaren

Një aksident me pasojë plagosjen e një personi ka ndodhur pasditen e sotme në Tiranë. Një motor, ka përplasur një këmbësore në rrugën ‘Tre...

Kur do të ndryshohet ora dhe a është kjo hera e fundit? Ja çfarë ka vendosur Bashkimi Evropian

Edhe në këtë vit ndryshimi i orës do të jetë si në vitet më parë, pavarësisht se BE e ka marrë tashmë vendimin për...

Momente nga protesta sotme/ 18 të proceduar, mes tyre ish deputetja dhe kreu i lëvizjes “Vetëvendosje”

Policia ka proceduar penalisht 18 shtetas, 3 prej tyre organizatorë të tubimit të sotëm para ministrisë së Jashtme greke.Ata do procedohen për veprat penale...