Do bëjë koalicion me Ramën në zgjedhjet e 25 prillit? Fatmir Mediu jep përgjigjen e papritur

Kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu, ka folur mbi zgjedhjet parlamentare që priten të mbahen më 25 prill. Ai ka dhënë edhe mendimin e tij mbi koalicionet.

Në emisionin “Real Story”, Mediu u shpreh se Edi Ramën apo dikur Nanon, nuk i ka armiq. Ai tha se mund të pijë kafe me të, por kjo s’do të thotë se do bëjë marrëveshje me të majtën.

“Qëllimi për të rrëzuar Edi Ramën, është faktorizimi i opozitës. Çdo votë që nuk kthehet në mandat, shkon për Ramën”, theksoi Mediu.

TE FUNDIT

- Advertisment -

ME TE SHIKUARAT

Kishte frikë të shkonte në shtëpi nga koronavirusi, 36 vjeçari jeton për tre muaj në aeroport

Një 36 vjeçar është arrestuar nga autoritetet në Chicago pasi kishte 3 muaj që jetonte në aeroportin e qytetit. Aditya Singh kishte...

Piu kokainën që i ra babait të tij nga xhepi, foshnja 13 muajshe dërgohet me urgjencë në spital

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Romë. Një foshnje vetëm 13 muajsh është dërguar me urgjencë në një spital pasi ka...

Si rrallë herë, Kryemadhi rrëfen detajet nga njohja me Ilirin: “Shkruanim letra dashurie”

Monika Kryemadhi ka qenë së fundmi në një takim me të rinjtë e qytetit të Fierit. Gjatë bashkëbisedimit, ajo ka bërë një...

Mikrofon floriri dhe pëllumb prej ari/ Lady Gaga dhe Jlo tërheqin vëmendjen në inagurimin e Biden

Dy këngëtaret e famshme, Lady Gaga dhe Jennifer Lopez, kanë performuar gjatë ceremonisë së inagurimit të presidentit të 46-të të SHBA-ve, Joe...