Friday, September 18, 2020

Dita e tretë e shkollës, disa nxënës rezultojnë pozitivë me COVID-19 në disa shkolla

Një grup nxënësisht të një shkolle private dhe dy shkollave publike në qytetin e Fierit kanë rezultuar pozitivë me Covid-19.

Bëhet fjalë për shkollat publike “Naim Frashëri” dhe “Penellopi Piro”.

Sipas asaj që mëson Ora News, të gjithë nxënësit janë karantinuar në banesat e tyre ndërsa gjendja shëndetësore shfaqet e qetë.

Rastet në fjalë vijnë vetëm dy ditë pas fillimit të sezonit të ri shkollor ç’ka ngre dyshime mbi protokollet dhe masat e marra nga Ministria e Arsimit.

Më herët, një mësuese e kësaj shkolle rezultoi pozitive me Koronavirus, ç’ka rriti edhe shqetësimin te prindërit e nxënësve

TE FUNDIT

- Advertisment -

Most Popular

“Ramës i doli boja”, Vasili sulmon hapur: “Propozon mbyllje 100 për qind të listave”

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili, me anë të një shënimi në rrjetet sociale shkruan, se Edi Ramës i ka dalë përfundimiisht boja.Vasili shprehet se,...

“Deklaroni menjëherë pasurinë”, OFL iu çon formularin katër të dënuarve për terrorizëm

Pasditen e sotme Operacioni Forca e Ligjit i ka dërguar formularin për vetëdeklarimin e pasurisë, katër të dënuarve me akuzën e terrorizmit.Bëhet fjalë për...

“Nuk dua lemoshë”, Armando Duka letër të hapur kryeministrit Rama

I nderuar zoti Kryeministër!Shpresoj të kem vëmendjen Tuaj, në këtë moment historik për të krijuar një bazë ligjore, nxitëse për sportin në vendin tonë....

Horoskopi për ditën e shtunë, 19 shtator, 2020

DashiNë dashuri nuk do e keni të lehtë menaxhimin e situatës. Në punë do të jeni energjik dhe me shumë gjasë, do të keni...