Friday, September 18, 2020

Të armatosur dhe me maska, ambientet e Ora News ‘pushtohen’ nga forcat e shumta policore

Pak momente më parë, ambientet e televizionit Ora News janë ‘pushtuar’ nga forca të shumta policie. Kjo ka ardhur fill pas vendimit të SPAK dhe GJKKO për të sekuestruar pasurinë e Ylli Ndroqit.

SPAK ka marrë nën hetim biznesmenin Ylli Ndroqi. Dyshohet se Ndroqi, alias Xhemail Pasmaçiu, dhe familja e tij, kanë një nivel të pajustifikuar pasurie ekonomike.

Dyshohet se këto pasuri të paluajtshme Ndroqi mund t’i ketë përfituar si rezultat i veprimtarisë së tij kriminale në Shqipëri, Turqi a Itali.

Nuk dihet nëse pas sekuestrimit do të mbyllet sinjali i RTV Ora a Ora News.

 

TE FUNDIT

- Advertisment -

Most Popular

“Deklaroni menjëherë pasurinë”, OFL iu çon formularin katër të dënuarve për terrorizëm

Pasditen e sotme Operacioni Forca e Ligjit i ka dërguar formularin për vetëdeklarimin e pasurisë, katër të dënuarve me akuzën e terrorizmit.Bëhet fjalë për...

“Nuk dua lemoshë”, Armando Duka letër të hapur kryeministrit Rama

I nderuar zoti Kryeministër!Shpresoj të kem vëmendjen Tuaj, në këtë moment historik për të krijuar një bazë ligjore, nxitëse për sportin në vendin tonë....

Horoskopi për ditën e shtunë, 19 shtator, 2020

DashiNë dashuri nuk do e keni të lehtë menaxhimin e situatës. Në punë do të jeni energjik dhe me shumë gjasë, do të keni...

I rrethuar plot me njerëz, Pipero shpallet “Qytetar Nderi” (Pamje nga ceremonia)

Qyteti i Skraparit, vendi ku u lind dhe u rrit Doktor Pëllumb Pipero, e nderoi sot mjekun e shquar me titullin e lartë “Qytetar...