Monday, October 26, 2020

Dëshironi të punoni jashtë vendit? Ky shtet evropian iu ofron eri në 4500 euro rrogë mujore

Tashmë, një nga shtetet më të mira në të gjithë botën për të punuar, Norvegjia, ka hapur aplikimet për punë.

Rrogat mujore në vendin nordik shkojnë deri në 4500 euro në muaj, ku profesionet që kërkohen momentalisht janë: inxhinierë, mësues, mjekë, infermierë, shoferë autobusi, kuzhinierë dhe kamarier.

Këto punë janë bërë të ditura nga Zyra Evropiane për Punësim dhe nëse jeni të interesuar, mund të aplikoni këtu, si dhe për të parë më shumë detaje.

TE FUNDIT

- Advertisment -

ME TE SHIKUARAT

288 raste të reja me Covid, 51 të shëruar dhe 3 humbje jete/ Ja shtrirja gjeografike e rasteve aktive

Ministria e Shëndetësisë deklaroi sot se janë konfirmuar 288 raste të reja me koronavirus.Gjithashtu, në të dy spitalet dedikuar Covid-19 në Tiranë kanë ndërruar...

Dalin nga kampi Al-Hol katër fëmijë shqiptarë, Rama niset drejt Libanit: Do të marrim…

Finalizohet sot pjesa e parë e operacionit të kthimit në Shqipëri të fëmijëve dhe grave që ndodhen në kampin e Al Holit në Siri.Kryeministri...

Gafa e Pampurit “11×2=24”, Rama qesh me lot dhe ironizon: Tabela e shumëzimit në PD ka virusin lule më lule

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për gafën e ish-deputetes së PD-së, Oriola Pompuri, e cila teksa po llogariste shtretërit në spitalet Covid, tha se...

Ekzekutohet udhëheqësi i lartë i al-Kaidës, pjesë e terroristëve më të kërkuar në botë

Forcat afgane kanë ekzekutuar udhëheqësin e lartë të al-Kaidës, Abu Muhsin al-Masri. Ai ishte pjesë e listës së Byrosë Federale të Hetimit...