Friday, September 18, 2020

Dalin të dhënat, ja sa persona u infektuan realisht nga koronavirusi në Itali

Një nga shtetet më të goditura në Evropë nga koronavirusi është Italia. Në shtetin italian janë kryer së fundmi testet e antitrupave.

Është zbuluar se 1.48 milionë njerëz ose 2.5% e popullsisë janë infektuar me koronavirus. “BBC” raporton se ky vlerësim tregon një numër 6 herë më të lartë të rasteve të prekura se numri i konfirmuar.

Sipas zyrtarëve të shëndetësisë, testet nuk janë bërë me qëllim përcaktimin se sa italianë kanë krijuar antitrupa dhe janë imunë ndaj koronavirusit.

60 milionë banorë jetojnë në Itali, ku 248.229 persona janë infektuar gjithsej dhe 35.166 kanë humbur jetën. Momentalisht janë 12 mijë pacientë aktiv me koronavirus.

TE FUNDIT

- Advertisment -

Most Popular

“Deklaroni menjëherë pasurinë”, OFL iu çon formularin katër të dënuarve për terrorizëm

Pasditen e sotme Operacioni Forca e Ligjit i ka dërguar formularin për vetëdeklarimin e pasurisë, katër të dënuarve me akuzën e terrorizmit.Bëhet fjalë për...

“Nuk dua lemoshë”, Armando Duka letër të hapur kryeministrit Rama

I nderuar zoti Kryeministër!Shpresoj të kem vëmendjen Tuaj, në këtë moment historik për të krijuar një bazë ligjore, nxitëse për sportin në vendin tonë....

Horoskopi për ditën e shtunë, 19 shtator, 2020

DashiNë dashuri nuk do e keni të lehtë menaxhimin e situatës. Në punë do të jeni energjik dhe me shumë gjasë, do të keni...

I rrethuar plot me njerëz, Pipero shpallet “Qytetar Nderi” (Pamje nga ceremonia)

Qyteti i Skraparit, vendi ku u lind dhe u rrit Doktor Pëllumb Pipero, e nderoi sot mjekun e shquar me titullin e lartë “Qytetar...