Alarmante/ Pandemia po ndihmon kriminelët në internet, ja nga çfarë të bëni kujdes

Për shkak të koronavirusit, jo vetëm ata që kanë punuar në distancë por edhe shumë njerëz të tjerë, kanë kaluar më shumë kohë para...

‘Facebook’ bën ndryshimin e radhës, ja çfarë do të ndodhë nga muaji i ardhshëm

Facebook vendos të bëjë një tjetër ndryshim, duke i thënë “lamtumirë” modelit klasik.Rrjeti sociale do të marrë pamje të re dhe do të jetë...

Zbulohet skandali, më shumë se 20 qeveri përgjojnë njerëzit përmes Whatsapp

Të paktën 20 qeveri dhe ushtri të vendeve të ndryshme në botës përdorin si objekt përgjimi Whatsapp-in. Këtë e ka konfirmuar agjencia “Reuters”.Sipas saj,...

Hiqen “pjeshka” dhe “patëllxhani”, Instagrami dhe Facebook shprehen se janë provokuese

Gjigantët e mediave sociale, Facebook dhe Instagram kanë ndaluar përdorimin e ’emojis seksuale’ duke përfshirë patëllxhanët, pjeshkën dhe pikat e ujit.Nga rregullat e reja...

Vetëm pak ditë pas lançimit, Apple paralajmëron klientët për defektet madhore të iPhone 11

Disa ditë më parë, kompania Apple nxorri në treg iPhone-in e tij më të fundit. Por shumë njerëz janë ankuar për problemet e ndryshme...

Alarmante për përdoruesit e Apple, Siri iu përgjon bisedat sekrete e gjatë marrëdhënieve intime

Një zhvillim i ri na vjen nga kompania Apple. Ditën e mërkurë, kjo kompani i kërkoi falje përdoruesve të saj që kishte punësuar palë...

Risia më e fundit e Instagramit, ja kujt i shpall luftë

Instagrami i ka shpallur luftë lajmeve të rreme. Rrjeti social lejon tani përdoruesit të sinjalizojnë përmbajtjet që konsiderohen false. Funksioni, për momentin është i...

Brenda realitetit virtual aty ku të moshuarit ndihen të lumtur

Nidia Silva nuk e kishte realizuar asnjëherë ëndrrën e saj për të notuar me delfinët derisa një organizatë  jo qeveritare në Majemi i dha...

Përdoruesit e telefonave Android duhet të kenë kujdes nga një virus i ri

Një virus i ri është futur në sistemin e telefonave Android i cili po shpërndahet me shpejtësi. Ky virus  përdor listën e kontakteve të...

Revolucion në mjekësi, krijohen grafitë 3D

Kërkuesit në Zelandën e Re kanë realizuar një skaner me rreze-X që arrin të japë imazhe nga brendësia e trupit të njeriut në të...

Facebook ul hundën , bie dakort të paguajë 5 miliardë dollarë

Rrjeti social Facebook ka rënë dakord të paguajë 5 miliardë dollarë lidhur me akuzat se kishte keqpërdorur të dhëna personale të përdoruesve.Si rezultat i...

Mënyra më e thjeshtë për të marrë nënshtetësinë është vetëm kjo

Tanimë  mund të  merrni nënshtetësinë nëpërmjet një aplikacioni. I quajtur "Caj mali" , mund shkarkohet falas dhe ndihmon shqiptarët e të gjithë shtetasit e...
- Advertisment -

ME TE LEXUARAT

Tragjike/ Tjetër humbje jete, vdes nga koronavirusi mjeku i njohur shqiptar

Një lajm i trishtë është raportuar në media së fundmi. Një tjetër humbje nga bluzat e bardha për shkak të koronavirusit në...

“10 mijë euro për helikopterin”, këshilltari i ministrit i kthehet Vokshit: “Zogëz vjeshte, për Berishën copëtova RENEA-n”

Këshilltari i ministrit të Brendshëm, Hilë Lushaku, i ka kthyer përgjigje akuzave të ish deputetes së PD, Albana Vokshit. Kjo e fundit...

Moti për ditën e mërkurë, 25 nëntor

Gjatë ditës së mërkurë, në vend do të mbizotërojë koha e kthjellët.Temperatura më e lartë do të jetë...

“Për 5 ditë do shërohesh” Alfred Cako i jep ‘recetën’ Manushit që u prek nga Covidi: Mos e ça kokën fare

Prezantuesi i njohur Edi Manushi ka dalë pozitiv me koronavirus.Menjëherë pas këtij lajmi ka reaguar dhe kospiracionisti Alfred Cako, që është një nga bashkëpunëtorët...