Friday, October 30, 2020

“Më futën me forcë në makinë, më çuan në shtëpi dhe…” vajza e përdhunuar tregon ngjarjen e tmerrshme

Një 20-vjeçare greke në gjendje të rënduar psikologjike ka pranuar se është përdhunuar nga dy burra me origjinë pakistaneze. Ngjarja e rëndë raportohet të...

“Jam me Covid, por jam shumë mirë”, Silva Bino thyen heshtjen, flet për gjendjen e saj shëndetësore

Shefja e Shërbimit Epidemiologjik në ISHP dhe një nga zërat që prej muajsh kemi dëgjuar të flasë shpesh për pandeminë Silva Bino është shtruar...

Lotët e vogëlushes prekin shqiptarët, Elvis Naçi vjen me lajmin e madh

Që prej ditës që ka lindur, vogëlushja Elona Çollaku nga Korça nuk ka mundur të ecë. Jeta e saj është e gozhduar në shtrat...

Rrëfimi tronditës: Isha 11 vjeç kur babai abuzoi me mua, më tha e ke për mbarësi

Historia e një 40-vjeçare e cila ka kaluar një kalvar të gjatë vuajtjesh, është tronditëse“Këto janë pasoja të një familje të dobët ekonomikisht...

Pas 8 javësh në terapi, Indriti fiton betejën me koronavirusin dhe shkon në shtëpi shëndoshë e mirë

Pas 8 javësh në terapi intensive Indriti fiton betejën me koronavirusinNjë lajmi i mirë vjen nga spitali Covid2, ku Indriti pas 8 javësh në...

“Vuajtjet dhe torturat e tmerrshme në Spaç”, dëshmia e ish-të dënuarit që u arratis në ’85-ën në SHBA

Memorie.al publikon disa pjesë nga libri voluminoz autobiografik në dorshkrim “Tokë e bukur, njerëz të shëmtuar” (kujtime nga xhehnemi) me autor, Kasem Hoxha me...

Me lot në sy 20 vjeçarja tregon si humbi shoqen e ngushtë, i mbajti të fshehtë sëmundjen e rëndë

Edhe pse disa njerëz mund të qëndrojnë në jetën tonë për një periudhë të shkurtër, ata lënë mbresa të mëdha dhe kujtime të paharrueshme....

Humbi djalin për shkak të drogës, me lot në sy nëna rrëfen momentet prekëse

Vetëm një vit më parë Arjeta Musliu humbi djalin e saj të vetëm për shkak të varësisë ndaj drogës. E ftuar në emisionin “Rudina” në...

Kjo është nëna heroinë 28-vjeçare nga Tropoja, ka 7 fëmijë dhe dy fakultete

Historia e cila po çudit shqiptarët është ajo e Ajlin nënës së 7 fëmijëve, 6 prej tyre të ardhur në jetë si binjakë dhe...

Historia/ Krimet e komunizmit! Ish-drejtori i Qafë-Barit përfundon në gjykatën Gjermane

Përmes një statusi në rrjetet sociale, Ermira Dine, pinjolle e një familjeje të persekutuar shqiptare, njofton të gjithë të njohurit dhe falënderon të gjithë...

11 vite pas shpërthimit në Gërdec/ Jetë të shkatërruara, fëmijë të gjymtuar dhe që nuk i njohën kurrë prindërit…’Zotit ja fal, por robit jo’

Një fshat i rindërtuar me vila të larta dhe kujtimi i një tragjedie që ndihet në çdo rrugicë dhe godinë. Fëmijë që iu këput...

Skandali në panair, Shqipëria përfaqësohet në Gjermani me flamurin komunist të diktatorit

Një tjetër turp duket se do të shoqërojë Shqipërinë në prezantimet e saj ndërkombëtare. Skandali i radhës është raportuar sot në panairin  e Frankfurtit në...
- Advertisment -

ME TE LEXUARAT

Shpërthen tritoli në shtëpinë e gazetarit shqiptar, për çfarë dyshohet deri tani

Në mesnatë i është vendosur një sasi tritoli banesës së gazetarit Elidon Ndreka. Ai jeton në fshatin Balldren të Lezhës.

Moti për ditën e premte, 30 tetor

Gjatë ditës së premte, në vend do të mbizotërojë koha e kthjellët.Temperatura më e lartë do të jetë...

Ndahet nga jeta kompozitori Avni Mula/ Dedikimi prekës nga e bija: “Fluturoi në Valsin e Përjetësisë”

Ndahet nga jeta në moshën 92-vjeçare këngëtari dhe kompozitori i shquar Avni Mula.Lajmin për ndarjen e tij nga jeta e ka dhënë e bija,...

Infektohet mjekja në Elbasan, tre infermiere karantinohen, s’ka tampone

Infektohet me koronavirus një mjeke infeksioniste në spitalin rajonal ‘ Xhaferr Kongoli” Elbasan, Anjeza Dajlani. Sipas të dhënave të para mësohet se...