Wednesday, September 23, 2020
Home Sport

Sport

Kush do largohet Messi apo Bartomeu? Presidenti premton dorëheqjen, por me një kusht

Të tjera informacione vijnë nga Spanja në lidhje me të ardhmen e yllit argjentinas Lionel Messi, i cili dy ditë më parë i dërgoi...

Largimi i Messit, shpërthejnë protestat në Barcelonë, zbulohet destinacioni tij i mundshëm

Pas mbylljes së sezonit me eliminimin e turpshëm nga Champions, Lionel Messi ka vendosur të largohet nga Barcelona duke i kërkuar klubit ta lejojë...

Ultrasi korçar tifoz i Crvena Zvezdës: Fitojnë serbët 4-0, do të jem në stadium për t’i mbështetur

Një histori e veçantë ajo e ultrasit të Skënderbeut, Genci Malësija, që në qytetin e Korçës, të gjithë e njohin me pseudonimin “Genci Serbi”.Në...

Bavarezët bëjnë histori/ Vjen “mrekullia” e 6-të për Bayernin, milionat e PSG nuk mjaftojnë

Sapo ka përfunduar finalja e Champions League me rezultatatin 1-0 në favor të Bayern.Ndeshja nisi mirë për të dyja ekipet, por francezët e PSG...

FSHF vendos 3 qershorin si datë për rinisjen e sezonit futbollistik/ Gaz Demi: Unë doja të ndërpritej fare, por…

Federata Shqiptare e Futbollit ka vendosur 3 qershorin si datë për rinisjen e sezonit futbollistik.Ky vendim është marrë pas mbledhjes së sotme ndërmjet FSHF-së...

Lufta ndaj koronavirusit, ylli portugez bën gjestin e madh

Shumë futbollistë janë solidarizuar me situatën alarmante që ka krijuar koronavirusi dhe kanë dhuruar donacione dhe ndihma të ndryshme për spitalet, apo njerëzit në...

Infektohet me koronavirus futbollisti i Valencia, futet në karantinë

Ezequiel Garay, futbollisti i njohur argjentias i Valencias, është infektuar me koronavirus. Ai ka bërë testin dhe ka rezultuar pozitiv me virusin e rrezikshëm.Mësohet...

Kristiano Ronaldo mbyllet në karantinë “Nuk luaj futboll”, mendohet se e infektoi Rugani

Cristiano Ronaldo dyshohet se ka marrë Coronavirus, meqë ka qenë në kontakt me shokun e tij të skuadrës, Rugani.Tuttosport shkruan se portugezi nuk do...

Shau trajnerin në “Instagram”, mesfushori rrezikon të mos luaj më me Partizanin

Aristoteles Romero mund ta paguajë shtrenjtë shpërthimin që bëri në “Instagram” pas humbjes 5-1 në derbi. Venezueliani, i pezulluar nga trajneri Adolfo Sormani dhe...

Tirana shkatërron Partizanin, 5 ‘shuplaka’ të rënda, loja ‘përfundon’ që në 2 minutat e para

Një ndeshje me plot gola dhe emocione ka qenë ajo midis Tiranës dhe Partizanit, ku bardhë e blutë kanë mposhtur me rezultati 5-1...

E rëndë/ Humb jetën mbesa e futbollistit, fëmija 1 vjeç rrëzohet keq nga shkallët e stadiumit

Mbesa e sulmuesit të Paderborn, Streli Mamba, vetëm 14-muajshe, ka humbur jetën pasi është rrëzuar brenda stadiumit “Allianz Arena, ndërsa po luhej ndeshja mes...

Ngrihet alarmi në Itali, përhapja e Koronavirusit bën që kryeministri të pezullojë ndeshjet e futbollit

Frika për shpërthimin e epidemisë së Koronavirusit e ka detyruar qeverinë italiane të kërkojë ndërprerjen e të gjitha aktiviteteve sportive në zonat e Lompardisë...
- Advertisment -

Most Read

Moti për ditën e mërkurë, 23 shtator

Gjatë ditës së mërkurë, në vend do të mbizotërojë koha e vranët dhe me shira.Temperatura më e lartë...

Horoskopi për ditën e mërkurë, 23 shtator, 2020

DashiHëna do të ketë ndikim të favorshëm, por ju duhet të jeni të vendosur që të gjeni të gjitha zgjidhjet për problemet tuaja. Megjithatë...

Grida Duma: Rama do të dalë nga politika në mënyrën më të shëmtuar të mundshme

Fondet për rindërtimin e tërmetit dhe fakti që kryeministri Edi Rama do të drejtojë fushatën zgjedhore në Durrës, a e penalizon Partinë Demokratike?Kjo ishte...

Mashtrimi me maskat e Covid/ Skandali në Itali përfshin edhe Shqipërinë

Hetimi ndërkombetar i skandalit të maskave në Itali ndaj një kompanie të huaj që dyshohet se përvetësoi mbi pesë milionë euro përfshin edhe prokurorinë...