Ujë 24 orë pas 3 dekadash/ Gruaja në Poliçan-Ramës: Rrofsh 2 mijë vjet, jemi torturuar me kova

Kryeministri Edi Rama ishte ditën e sotme në Polican ku pa nga afër kantierin e hapur për ndërtimin e ujësjellësit, i cili do të...

Shkëputja e ligamenteve të gjurit, si dëmtohen dhe si trajtohen

Mjeku ka sqaruar për qytetarët për dëmtimet e ligamenteve të gjurit.  fillimisht ka sqaruar me detaje se çfarë janë ligamentet e gjurit, si dëmtohen...

Pa bukë e pa ujë me 10 në mësime, pas apelit për ndihmë ndodh mrekullia!

Varfëria është ulur këmbëkryq në shumë familje shqiptare të cilat mbyten në borxhe, trishtim e vuajtje gjithë jetën.Ata që e vuajnë më shumë këtë...

Manastirliu: Mbrojtje e menjëhershme për fëmijët e shfrytëzuar ekonomikisht

Nëpërmjet një vendimi të Këshillit të Ministrave që nga sot do të fillojë zbatimi i procedurave të reja për identifikimin, ndihmën e menjëhershme dhe...

Ky është personazhi i pazakontë i protestës/ Nga ‘Tarzan’ në ‘Jackie Chan’, plas karateja në protestë

Protesta e sotme filloi me shumë pikëpyetje sepse opozita kërkoi leje për një protestë 48 orëshe ndërsa policia nuk e dha miratimin e saj.Ironia...

The Telegraph: Shqipëria konkurron për sloganin më të keq të turizmit në botë

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka bërë publik një shkrim të prestigjiozes britanike ‘The Telegraph’, e cila spotin publicitar drejtuar aktorit Liam Neeson, e konsideron si...

Festimet të dielën, si do të devijohet qarkullimi i automjeteve në Tiranë

Me rastin e festimeve për Ditën e Verës, Bashkia e Tiranës ka organizuar më shumë se 50 aktivitete, lojëra, dhe muzikë në zona të...

Mjekët: Sëmundjet e veshkave, epidemi në rritje

Sëmundjet e veshkave po kthehen në një epidemi në rritje. Të dhënat flasin për 10% të popullatës së prekur, ndërsa mjekët nefrologë shtojnë apelin...

Anulohet TEC i Vlorës

Një tjetër projekt  i rëndësishëm energjetik siç është dhënia me koncesion i  termocentralit të  Vlorës është pezulluar. Kjo evidentohet në të dhënat e publikuara...

Minatorët akuzojnë ministren Balluku: Mban pezull statusin

Rreth 6000 minatorë po mbeten peng i miratimit të statusit. Ata fajësojnë ministren e infrastrukturës dhe energjisë Belinda Balluku, e cila sipas tyre po...

Flet ekspertja: Si të bëni verifikimin e kontributeve për të marrë pensionin

Të moshuarit që kanë mbushur moshën dhe vitet e punës me sigurime, mund të paraqiten pranë patronatit INAS Albania, për të verifikuar kontributet që...

Krujë, rrjeti i energjisë elektrike i amortizuar, 400 familje në rrezik

Në Dukagjin të Krujës banorët shprehin shqetësim për rrjetin e amortizuar të energjisë elektrike. Ata thonë se investimet e fundit i mbajnë mend në...
- Advertisment -

ME TE LEXUARAT

Moti për ditën e enjte, 22 tetor

Gjatë ditës së enjte, në vend do të mbizotërojë koha e kthjellët.Temperatura më e lartë do të jetë...

Horoskopi për ditën e enjte, 22 tetor, 2020

DashiPërpiquni t’u kushtoni vëmendje fjalëve që përdorni. Në frontin e punës, ndryshime të vogla janë në rrugë e sipër që mund të menaxhohen mirë....

Gazetari zbulon të tjera fakte për Metën: I dha nënshtetësinë shqiptare të dënuarit për 5 vrasje

Meta për “Luftën e Vlorës”: Dëshmoi se ky vend ka zot, fati i këtij vendi i përket vetëm popullit Gazetari Adriatik Doçi ka bërë së...

Drejtori i Ramës infektohet me virus, ja si paraqitet gjendja e tij

Kreu i Kadastrës, Artan Lame është konfirmuar me koronavirus.Burime bëjnë me dije për abcnews.al se Lame ka patur simptoma të koronavirusit duke kërkuar bërjen...