Në moshën 14 vjeçe, e reja shqiptare lind fëmijën e saj të parë

Një lajm i pazakontë është raportuar nga Kosova. Një vajzë vetëm 14 vjeçe, banuese në Mitrovicë, ka lindur fëmijën e saj të...

“Maskat copë s’të mbrojnë, do rritet numri i të infektuarve e sistemi do kolapsojë”, mjeku lëshon alarmin

Mjeku shqiptar që jeton në Spanjë, Kita Sallabanda, ka folur mbi koronavirusin. Sipas tij, maskat që të mbrojnë nga Covid-19 janë ato...

“Pasojat e shëndetit mendor në kohë pandemie: Ankthi faktori kryesor!”

Studim nga Aurora Pirraku dhe Silvana Begaj. Viti 2020 filloi me përhapjen e një pandemie të panjohur më parë e cila u përhapë sa hapë...

Infektohet me koronavirus Arjola Shehu, moderatorja zbulon si u prek

Moderatorja Arjola Shehu është shumë e komentuar në media. Ditën e djeshme ajo ka festuar ditëlindjen, por është detyruar të qëndrojë e...

“Do shtohen të infektuarit, kujdes”, mjeku Kalo paralajmëron qytetarët

Mjeku i njohur infeksionist, Tritan Kalo, ka bërë një apel të fortë. Ai ka paralajmëruar qytetarët se tanimë priten të rriten rastet...

Reshjet e dendura përmbytin vendin, bllokohet nënkalimi në Fushë Mamurras

Reshjet e dendura që kanë përfshirë vendin kanë shkaktuar përmbytjen e akseve rrugore në shumë zona të ndryshme të vendit prej mbrëmjes...

Ministrja Manastirliu jep lajmin e madh, ç’do ndodhi kur vaksina anti-Covid të vijë në vend

Ogerta Manastirliu, ministrja e Shëndetësisë, ka folur mbi masat e marra për të përballuar pandeminë. Ajo ka zbuluar se ç’do të ndodhi...

Frika e qytetarëve pas tërmeteve të ditëve të fundit, sizmiologu jep lajmin e mirë

Gjatë mbrëmjes së djeshme dhe në orët e para të mëngjesit të sotëm janë shënuar disa tërmete në vend. Më i forti...

“Do kthehemi në karantinë”, zv. drejtori i ISHP zbulon skenarin kur planifikohet rikthimi i izolimit

Epidemiologu dhe zv. drejtori i ISHP, Dritan Ulqinaku, ka zbuluar se karantina do rikthehet në vend nëse numri i të prekurve kalon...

A do kemi sërish izolim të popullsisë? Pipero bën deklaratën: “Ende nuk e kemi mundur virusin”

Mjeku infeksionist Pëllumb Pipero ka treguar cili mund të jetë skenari i mbylljes së shkollave. Ai ka thënë se vetëm nëse mësimi...

Situata do vështirësohet në vjeshtë, çfarë paralajmëron epidemiologu mbi Covid në shkolla

Epidemiologu Ilir Alimehmeti ka folur mbi situatën e koronavirusit në shkolla. Ai ka thënë se në këtë fazë, njerëzit janë më të...

Enca thyen këmbën dhe bën operacion, zbulon gjendjen e saj shëndetësore

Një nga këngëtaret më të njohura shqiptare është Enca Haxhia. Së fundmi, Encës i ka ndodhur një e papritur.
- Advertisment -

ME TE LEXUARAT

Tërmet i fuqishëm në Greqi, zbulohet magnituda dhe epiqendra

Greqia është tronditur nga një tërmet i fortë. Lëkundjet kanë qenë me magnitudë 5.2 të shkallës Rihter dhe u ndje rreth orës...

Përhapet alarmi në hipotekën e Korçës, infektohen me koronavirus 6 punonjës

Hipoteka e Korçës është kthyer në një vatër të nxehtë të përhapjes së koronavirusit. Në 24 orët e fundit, kanë dalë pozitiv...

Moti për ditën e enjte, 22 tetor

Gjatë ditës së enjte, në vend do të mbizotërojë koha e kthjellët.Temperatura më e lartë do të jetë...

Horoskopi për ditën e enjte, 22 tetor, 2020

DashiPërpiquni t’u kushtoni vëmendje fjalëve që përdorni. Në frontin e punës, ndryshime të vogla janë në rrugë e sipër që mund të menaxhohen mirë....