Tërmetet e njëpasnjëshme që ranë sot, sizmiologu shqiptar tregon ç’po ndodh

Në orët e para të mëngjesit të sotëm, por edhe gjatë mbrëmjes së djeshme, ranë disa tërmete në vend. Më i forti...

“Ministria ka mbajtur sekret shifrat reale”, eksperti bën deklaratën e fortë, çfarë parashikon

Eksperti i Shëndetit Publik në vend, Erion Dasho, ka folur mbi situatën e Covid-19 në vend. Ai ka thënë se 80-85% e...

“Ku e merr mallin”, këngëtarja i kthehet ministrit Klosi pasi deklaroi se valët e muzikës tejçojnë Covidin

Disa ditë më parë, deklarata e ministrit Blendi Klosi bëri bujë. Ai u shpreh se valët e muzikës tejçojnë koronavirusin dhe ndaj...

Përfundon në koma rektori i Rrëshenit, gjendja e tij e keqe pas infektimit me Covid-19

Dioqeza e Rrëshenit ka dhënë një njoftim të trishtë. Rektori i seminarit meshtar të Shkodrës, Leonardo Falco, është në gjendje të rëndë...

“Shumë lajm i mirë për koronavirusin”, epidemiologu zbulon gjetjen shpresëdhënëse nga OBSH

Ilir Alimehmeti është epidemiologu i njohur shqiptar. Së fundmi, ai e ka konsideruar një lajm shumë të mirë miratimin nga OBSH të...

Pandemia “kafshatë që s’kapërdihet”, zbulohet sa miliona euro humbi ekonomia Shqiptare nga karantina

Humbjet e ekonomisë në tremujorin e dytë të vitit, kur për gati dy muaj pothuajse gjithçka ishte e mbyllur, llogariten në rreth 59 miliardë...

E mitura abuzohet seksualisht nga njerku, nëna e saj e dinte por e fshehu krimin

Një ngjarje e rëndë është raportuar në Drenas të Kosovës, ku një e mitur është abuzuar seksualisht nga një burrë, i cili pritej të...

Shqipëria dhe Kosova bashkëpunojnë në pandeminë e Covid-19, Manastirliu zbulon masat që do merren

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka folur sot gjatë mbledhjes së qeverisë shqiptare dhe asaj të Kosovës. Në fjalën e saj, Manastirliu...

“Ndjej një si helm në gjoks, këtu do rri sa të vdes se s’kam bukë t’u çoj kalamanjve”, rrëfimi prekës i naftëtarit

Naftëtarët e Ballshit kanë hyrë në ditën e katërt të grevës së tyre të urisë. Ata kanë deklaruar se do vijojnë me...

“E vetmja PPP e pranueshme”, mjeku Kalo bën deklaratën e fortë për gjithë stafin mjekësor

Mjeku i njohur infeksionist, Tritan Kalo, ka bërë një postim të rradhës në Facebook mbi aktualitetin në vend.Në...

1 mijë mësues shtesë në shkolla, zbulohet si do rekrutohen dhe paguhen ata

Ministrja e Arsimit, Evis Kushi, ka lajmëruar dje se 1 mijë mësues shtesë do të punësohen në sistemin arsimor.

U bashkua me familjen pas 22 vjetësh, e ëma tregon për vajzën: “Nuk na gjente dot se kishte harruar mbiemrin dhe gjuhën”

U duk e pabesueshme për familjarët, por jo vetëm edhe për publikun, kur në janar të këtij viti në një studio televizive u dha...
- Advertisment -

ME TE LEXUARAT

Përhapet alarmi në hipotekën e Korçës, infektohen me koronavirus 6 punonjës

Hipoteka e Korçës është kthyer në një vatër të nxehtë të përhapjes së koronavirusit. Në 24 orët e fundit, kanë dalë pozitiv...

Moti për ditën e enjte, 22 tetor

Gjatë ditës së enjte, në vend do të mbizotërojë koha e kthjellët.Temperatura më e lartë do të jetë...

Horoskopi për ditën e enjte, 22 tetor, 2020

DashiPërpiquni t’u kushtoni vëmendje fjalëve që përdorni. Në frontin e punës, ndryshime të vogla janë në rrugë e sipër që mund të menaxhohen mirë....

Gazetari zbulon të tjera fakte për Metën: I dha nënshtetësinë shqiptare të dënuarit për 5 vrasje

Meta për “Luftën e Vlorës”: Dëshmoi se ky vend ka zot, fati i këtij vendi i përket vetëm popullit Gazetari Adriatik Doçi ka bërë së...