Wednesday, September 23, 2020
Home Sociale

Sociale

“O ish brekëgrisur me vilat në Lalëz, s’do keni vrimë ku të futeni”, mjeku Kalo revoltohet me politikanët

Mjeku Tritan Kalo ka treguar së fundmi historinë e një zonje që mezi siguronte lekët për të blerë bukë. Kalo është shprehur...

“Më futi duart në fyt”, gruaja zbulon si e dhunonte vjehrri: “Këtu pa vdekur s’të japin të drejtë”

Valentina Lezaj ka akuzuar publikisht vjehrrin e saj se e ka dhunuar sistematikisht dhe se prej vitesh dhunon të shoqen e tij....

U bë e njohur si Mimoza Llastica, aktorja shqiptare bën gjestin fisnik për shqiptarët gjatë pandemisë së Covid

Aktorja e njohur shqiptare, Zhaklina Dhimojani Blattler, u bë e njohur për publikun me rolin e saj në filmin shqiptar si Mimoza...

“Masat e qeverisë propaganda”, eksperti i shëndetit paralajmëron ç’do ndodhi me fillimin e shkollës

Erion Dasho, eksperti i shëndetit publik, ka theksuar edhe njëherë ristartimin e shkollave më 14 shtator. Ai deklaron se qeveria do shpenzojë...

Skenari, Pipero tregon se ç’pritet të bëhet nëse një nxënës në shkollë del me koronavirus

Më 14 shtator pritet që të fillojë viti i ri shkollor. Nxënësit dhe mësuesit do të rikthehen në shkolla nën masa të...

Vetëvrasja e dy pacientëve me Covid, Pipero bën deklaratën: “Njëri shkruajti letër amaneti”

Mjeku Pëllumb Pipero i ftuar në emisionin “Rudina” ka përshkruar me detaje situatën e koronavirusit në Shqipëri. Ai është pyetur lidhur me...

“Janë objekt i çdo të keqeje”, dy të miturit shqiptarë ngecin në Siri, daja i tyre mes lotësh: “Na ndihmoni t’i sjellim në atdhe”

Xhetan Ndregjoni është daja i Evës 14 vjeçe dhe Endritit 12 vjeç. Të miturit kanë 7 vite që kanë ngecur në zonën e luftës...

Ministrja Shahini largohet nga qeveria Rama dhe nga Shqipëria, zbulon planet që ka përgatitur

Ministrja e Arsimit, Besa Shahini, ka dhënë një lajm të papritur. E ftuar në emisionin “Ilva Now”, ministrja ka bërë të ditur se nuk...

Deputeti socialist kurohet nga koronavirusi, mesazh mjekëve të Infektivit: “Heronj, ditë e natë u kujdesën”

Deputeti socialist Edmond Leka ka shpëtuar nga koronavirusi. Ai lajmin e ka dhënë në rrjetet sociale, ku shkruan se tanimë është pranë familjarëve.Në këtë...

Humbi jetën nga Covid, kolegët mesazh të ndjerë mjekes Kraja: “Nuk mundëm të të shpëtonim”

Zyliha Kraja është kirurgia shkodrane që u nda nga jeta për shkak të koronavirusit. Ndonëse në kohë pandemie, ajo shkoi në spital për t’i...

Alarmante/ Shqipëria e treta në Europë për vrasjet në raport me popullsinë, ja çfarë thonë studiuesit

Sipas një studimi të bërë së fundmi, fatkeqësisht Shqipëria rezulton si e treta në Europë për nivelin më të lartë të viktimave nga vrasjet...

Rezarta publikoi letrën drejtuar Enverit, shpërthen Zhaklin Lekatari: “Poshtë katundaret”

Së fundmi, Rezarta Shkurta u komentua për shkak se publikoi në Instastory letrën e një qytetari. Në këtë letër, qytetari shprehej se fillimisht e...
- Advertisment -

Most Read

Moti për ditën e mërkurë, 23 shtator

Gjatë ditës së mërkurë, në vend do të mbizotërojë koha e vranët dhe me shira.Temperatura më e lartë...

Horoskopi për ditën e mërkurë, 23 shtator, 2020

DashiHëna do të ketë ndikim të favorshëm, por ju duhet të jeni të vendosur që të gjeni të gjitha zgjidhjet për problemet tuaja. Megjithatë...

Grida Duma: Rama do të dalë nga politika në mënyrën më të shëmtuar të mundshme

Fondet për rindërtimin e tërmetit dhe fakti që kryeministri Edi Rama do të drejtojë fushatën zgjedhore në Durrës, a e penalizon Partinë Demokratike?Kjo ishte...

Mashtrimi me maskat e Covid/ Skandali në Itali përfshin edhe Shqipërinë

Hetimi ndërkombetar i skandalit të maskave në Itali ndaj një kompanie të huaj që dyshohet se përvetësoi mbi pesë milionë euro përfshin edhe prokurorinë...