“6 raste kanë qenë të vaksinuar”, Komiteti jep detajet nga të infektuarit me Delta në vendin tonë

Komiteti Teknik i Ekspertëve kanë dalë në një deklaratë për mediat pas konfirmimit të variantit Delta në vend. Albana Fico ka deklaruar se situata...

Varianti Covid është zyrtarisht në vend, Manastirliu zbulon sa shqiptarë u vaksinuan javën e kaluar

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka bërë bilancin e vaksinave që u përdorën javën që lamë pas nga qytetarët. Në një postim në Facebook, Manastirliu...

“Ka shenja të ngjashme me variantin Delta”, mjeku Kalo zbulon kush është viroza e verës që ka panikosur qytetarët

Mjeku Tritan Kalo ka shkëputur vëmendjen nga pandemia për të folur për një tjetër virozë që po ngatërrohet me variantin Delta. Kjo pasi ato...

Eksperti jep alarmin: Varianti Delta do t’ju preki të gjithëve, e vetmja rrugë që të shpëtoni është…

Profesori i Pulmonologjisë në Greqi, Nikos Tzanakis, ka dhënë alarmin për mutacionin Delta të koronavirusit. Mediat greke deklarojnë se eksperti është i shqetësuar për transmetueshmërinë...

Infektimi me Covid i të vaksinuarve me dy doza, epidemiologu zbulon pse ndodh ky fenomen

Epidemiologu Artan Simaku ka folur për fenomenin e infektimeve me Covid. Disa persona të vaksinuar me një ose dy doza, janë infektuar në vend...

A do shtohen masat kufizuese nëse konfirmohen raste me variantin Delta? Jep përgjigjen zv. ministrja e Shëndetësisë

Zv. ministrja e Shëndetësisë, Eugena Tomini, ka folur për variantin Delta. Sipas saj, nëse konfirmohet mbërritja e këtij varianti në vend, do të bëhet...

Fotot/ Miliarderi Jeff Bezos niset në udhëtimin e tij të parë drejt hapësirës

Miliarderi Jeff Bezos ka nisur fluturimin drejt hapësirës. Ai është nisur me anijen e kompanisë së tij private, “Blue Origin”. Bashkë me Bezos në këtë...

 “Janë raste të virgjëra”, mjeku Kraja zbulon kush janë pacientët me Covid që po shtrohen në spital

Dhimitër Kraja, mjeku i spitalit Infektiv, ka zbuluar gjendjen në këtë spital nga Covid-19. Sipas mjekut, pacientët që ndodhen aty me Covid nuk kanë...

Komiteti i Ekspertëve zbulon nëse ka raste me variantin Delta në Shqipëri, si është situata nga pandemia

Albana Fico në mbledhjen e Komitetit të Ekspertëve u shpreh se situata në shumë vende ka pësuar ndryshime për shkak të rritjes së numrit...

A rrezikohet jeta e fëmijëve dhe adoleshentëve nga Covid? Epidemiologu zbulon të vërtetën

Epidemiologu Ilir Alimehmeti ka analizuar sa të rrezikuar janë fëmijët dhe adoleshentët nga Covid-19. Në një status në Facebook, Alimehmeti ka renditur studimet dhe...

“Lëkundjet e Hënës do shkaktojnë përmbytje masive”, paralajmërimi i frikshëm i NASA

Gati çdo bregdet në SHBA është duke u përballur me një rritje të përmbytjeve të baticës. Ky fenomen po ndodh për shkak të një...

A mund të infektohen me variantin Delta ata që e kanë kaluar Covid? Epidemiologu jep përgjigjen

Epidemiologu Ilir Alimehmeti është shprehur se personat që e kanë kaluar Covid-19 kanë një rrezik të ulët që të infektohen me variantin Delta. Mjeku thekson...
- Advertisment -

ME TE LEXUARAT