Wednesday, September 23, 2020
Home Rajoni & Bota

Rajoni & Bota

Shkundet Turqia nga tërmeti, dalin pamjet nga momenti i lëkundjeve të forta

Lëkundje të forta toke janë ndjerë së fundmi në Turqi. Sipas faqes EMSC, një tërmet me magnitudë 5.3 të shkallës Rihter ka...

U injektuan me vaksinën ruse anti-Covid, vullnetarët tregojnë efektet anësore që kanë përjetuar

Mikhail Murashko është ministri rus i Shëndetësisë. Ai ka deklaruar së fundmi se 40 mijë vullnetarë në Rus janë injektuar me vaksinën...

Rreziku i valës së dytë të koronavirusit, kryeministri i vendit evropian paralajmëron karantinën

Boris Johnson, kryeministri i Britanisë së Madhe, ka bërë një deklaratë të fortë. Ai ka thënë se po shihet një valë e...

Shokuese/ Prindërit dhunojnë 7 vjeçaren ndërsa xhaxhai e përdhunon, e mitura: “Më vrisni”

Një ngjarje shokuese është raportuar së fundmi në Meksikë. Një vajzë 7 vjeçare është dhunuar fizikisht nga prindërit dhe është përdhunuar nga...

Ndodh skandali, deputeti filmohet duke parë video erotike në Kuvend

Mediat e huaja kanë raportuar së fundmi një ngjarje të pazakontë që ka ndodhur në Kuvendin e Tajlandës. Një deputet është filmuar...

Pas rritjes drastike të rasteve të reja, OBSH bën paralajmërimin e fortë për Evropën

Këto javët e fundit janë rritur drastikisht rastet e reja me koronavirus në Evropë. Për këtë shkak, drejtori rajonal i OBSH, Hans...

E trishtë, cikloni i fuqishëm në Greqi i merr jetën fermerit shqiptar

Cikloni i fuqishëm që ka pushtuar Greqinë ka shkaktuar viktimat e para. Një fermer shqiptar ka humbur tragjikisht jetën.

Cikloni i fuqishëm shkatërron Greqinë, si arritën zjarrfikësit të shpëtonin familjen shqiptare me fëmijën 3 vjeç

Greqia është goditur fortë nga cikloni i rrallë mesdhetar “Ianos”. Mediat greke bëjnë të ditur se një i moshuar ka humbur jetën,...

Gruaja pëson çrregullimin psikologjik të rëndë nga vaksina anti-Covid e Oksfordit, dalin detajet shokuese

Vaksina anti-Covid që është prodhuar nga kompania AstraZeneca dhe Universiteti i Oksfordit, ka dalë difektoze.  Një grua 37 vjeçare që është injektuar...

Greqia nën kërcënimin e ciklonit të frikshëm/ 6-9 orët e ardhshme vendimtare, ç’po ndodh në vendin fqinj

Greqia është goditur nga cikloni i fuqishëm. Sipas raportimeve, transporti bregdetar është bllokuar dhe 6-9 orët e ardhshme deri në pasdite janë...

“Thashë se nuk do ia dilja”, u infektua me Covid, Berlusconi rrëfen gjendjen e vështirë ku ishte

Silvio Berlusconi u infektua disa javë më parë me koronavirus. Së fundmi, ish kryeministri italian ka treguar se beteja me Covid ka...

I ati i vdiq dy javë më parë, humb jetën nga koronavirusi polici shqiptar

Një punonjës i policisë së Shtetit humbi jetën tek spitali Infektiv. Viktima është identifikuar me emrin Ilir Nerguti.Raportohet...
- Advertisment -

Most Read

Moti për ditën e mërkurë, 23 shtator

Gjatë ditës së mërkurë, në vend do të mbizotërojë koha e vranët dhe me shira.Temperatura më e lartë...

Horoskopi për ditën e mërkurë, 23 shtator, 2020

DashiHëna do të ketë ndikim të favorshëm, por ju duhet të jeni të vendosur që të gjeni të gjitha zgjidhjet për problemet tuaja. Megjithatë...

Grida Duma: Rama do të dalë nga politika në mënyrën më të shëmtuar të mundshme

Fondet për rindërtimin e tërmetit dhe fakti që kryeministri Edi Rama do të drejtojë fushatën zgjedhore në Durrës, a e penalizon Partinë Demokratike?Kjo ishte...

Mashtrimi me maskat e Covid/ Skandali në Itali përfshin edhe Shqipërinë

Hetimi ndërkombetar i skandalit të maskave në Itali ndaj një kompanie të huaj që dyshohet se përvetësoi mbi pesë milionë euro përfshin edhe prokurorinë...