“Kush vjedh votën t’i pritet dora si në Mesjetë”, Artan Hoxha tallet me Metën: U erdhi dita dhe kovaçëve

Gazetari Artan Hoxha ka ironizuar deklaratën e presidentit Ilir Meta i cili u shpreh sot se kush vjedh voten t’i pritet dora si në...

Përse Rama u çua në këmbë dhe po kërcente nga belaja në “Opinion”

Shkrim nga gazetari Andi Bushati:Vetëm një hall i madh mund ta detyronte kryeministrin e vendit të linte kolltukun në studion e Opinion dhe të...

Artan Hoxha ironizon keq qeverinë lidhur me vendimin e maskës: “Nga nesër vendosni maskat, s’ka rëndësi çfarë lloj janë por mjafton ta …”

Gazetari investigativ Artan Hoxha ironizon vendimin e qeverisë për vendosjen e maskës me detyrim nga dita e djeshme.Teksa poston një kolazh fotografish me “gangsterë...

Tre fakirët e mjerë anti-shqiptarë në Beograd, që kanë psikikën e vjetër primitive të hordhive sllave

Nga Spartak NgjelaKur një shtet drejtohet nga pasionantë pa mend, shoqëria e këtij shteti krijon tronditje në psikikën e vet kolektive, kurse shteti, degjeneron;...

Paga minimale 300 mijë lekë/ Artan Hoxha thumbon Edi Ramën: “Keta jane te medhenj fare”

Prej ditësh kryeministri Edi Rama ka premtuar tashmë se paga minimale do të rritet në 300 mijë lekë të vjetra. Menjëherë pas kësaj deklarate ka...

“Vrave Azemin, duke e nxjerrë në pritë”, Fatos Klosi i kthen përgjigjen e papritur Berishës

Mbrëmjen e kaluar në emisionin “Opinion” ku ishte i ftuar ish-kryeministri i Shqipërisë Sali Berisha, ka akuzuar Fatos Klosin se ai e kishte nxjerrë...

“Sali Berisha është njeri i fëlliqur”, Baton Haxhia shpërthen ndaj ish-kryeministrit, ja si e shpjegon ai

Gazetari dhe publicisti kosovar Baton Haxhiu ka thënë se ish-kryeministri shqiptar Sali Berisha është i pamëshirshëm dhe i fëlliqur në diskursin publik.Këtë deklaratë Haxhiu...

“Pasojat e shëndetit mendor në kohë pandemie: Ankthi faktori kryesor!”

Studim nga Aurora Pirraku dhe Silvana Begaj. Viti 2020 filloi me përhapjen e një pandemie të panjohur më parë e cila u përhapë sa hapë...

Proten më shumë gra në Parlament?! Frrok Çupi: Kjo është mendësi komuniste

I ftuar në studion e emisionit “Top Talk”, drejtuar nga gazetari Denis Dyrnjaja, ishte i ftuar analisti Frrok Çupi.Kryeministri Rama gjatë ushtrimit të mandatit...

“Sa dashnore ka kryeministri Edi Rama”, nga Bledi Mane

OPINION Nga Bledi ManeKa një kompleks permanent Edi Rama. Një kompleks të koklavitur futur mes kokës së tij dhe ia komandon neuronet në disa...

Pse Lulzim Basha është dakord me PS për listat e hapura!?

Nga Alfred Peza Propozimet për hapjen e listave të kandidatëve për deputetë në zgjedhjet e 2021, sipas modelit të orfuar nga PS, janë të njohura...

Revoltohet Nano: Vetëm pas vitit 2000 janë ndërtuar 17 mijë xhami të reja, cdo vit 1000 xhami në Shqipëri

Monologu i Nanos: Këtu kaloi pa vëmendje vendimi për ta shndërruar në xhami Shën Sofinë, ashtu siç ishte për pesë shekuj me radhë. Për një mijë...
- Advertisment -

ME TE LEXUARAT

E dhimbshme/ Burri 81 vjeç i këndoi poshtë dritares së spitalit, humb jetën nga koronavirusi gruaja e tij

Javë më parë u shpërnda me shpejtësi në rrjetet sociale një video e një burri 81 vjeç. Poshtë dritares së spitalit ku...

Zbardhen të dhënat, sa përqind e popullsisë duhet të infektohet që bota t’i rikthehet normalitetit

OBSH ka dhënë disa detaje mbi përqindjen e popullsisë që duhet të infektohet për të arritur imunitetin. Sipas OBSH, 60-70% e popullatës...

E tmerrshme, vdes nga koronavirusi djali 10 vjeç: “Ishte i rrezikuar nga Covid, dhimbje e papërshkrueshme”

Një djalë vetëm 10 vjeç ka ndërruar jetë për shkak të koronavirusit. Ngjarja e rëndë është raportuar në Britaninë e Madhe.

E rëndë në Bruksel, shqiptari ekzekutohet me armë zjarri

Një ngjarje tronditëse është shënuar mbrëmjen e kaluar në Bruksel, Belgjikë. Një shqiptar është vrarë me 8 plumba.Ngjarja...