Ulje drastike e temperaturave/ Fillojnë reshjet e para të dëborës

Ulja e ndjeshme e temperaturave ka sjellë reshjet e para të borës në juglindje te vendit më konkretisht në fshatin turistik të Dardhës.Rreshjet janë...

Moti për ditën e diel, 22 nëntor

Gjatë ditës së diel, në vend do të mbizotërojë koha e kthjellët.Temperatura më e lartë do të jetë...

Moti për ditën e shtunë, 21 nëntor

Gjatë ditës së shtunë,  në vend do të mbizotërojë koha e vranët dhe me shira.Temperatura më e lartë...

Moti për ditën e premte, 20 nëntor

Gjatë ditës së premte, në vend do të mbizotërojë koha e kthjellët.Temperatura më e lartë do të jetë...

Përgatituni për të ftohtin, çfarë surprizash do të sjelli moti ditën e sotme

Gjatë ditës së sotme në vend do të mbizotërojë moti i kthjellët. Por do të ketë edhe alternime vranësirash.

Moti për ditën e mërkurë, 18 nëntor

Gjatë ditës së mërkurë, në vend do të mbizotërojë koha e kthjellët.Temperatura më e lartë do të jetë...

Moti për ditën e martë, 17 nëntor

Gjatë ditës së martë, në vend do të mbizotërojë koha e vranët dhe me shira.Temperatura më e lartë...

Troket dimri në Shqipëri, kur priten reshjet e para të dëborës

Dimri duket se ka vendosur që të trokasë avash-avash në Shqipëri, pasi deri në ditën e sotme kemi shijuar rrezet e diellit dhe motin...

Kujdes nga moti këtë javë, temperaturat dhe koha do të ndryshojnë papritur

Gjatë kësaj jave do të ketë një ndryshim të motit. Sot (e hënë), kthjellimet e mëngjesit do t’i lënë vendin dendësimit të...

Moti për ditën e dielë, 15 nëntor

Gjatë ditës së dielë, në vend do të mbizotërojë koha e kthjellët.Temperatura më e lartë do të jetë...

Moti për ditën e shtunë, 14 nëntor

Gjatë ditës së shtunë, në vend do të mbizotërojë koha e kthjellët.Temperatura më e lartë do të jetë...

Moti për ditën e premte, 13 nëntor

Gjatë ditës së premte, në vend do të mbizotërojë koha e kthjellët.Temperatura më e lartë do të jetë...
- Advertisment -

ME TE LEXUARAT

E dhimbshme/ Burri 81 vjeç i këndoi poshtë dritares së spitalit, humb jetën nga koronavirusi gruaja e tij

Javë më parë u shpërnda me shpejtësi në rrjetet sociale një video e një burri 81 vjeç. Poshtë dritares së spitalit ku...

Zbardhen të dhënat, sa përqind e popullsisë duhet të infektohet që bota t’i rikthehet normalitetit

OBSH ka dhënë disa detaje mbi përqindjen e popullsisë që duhet të infektohet për të arritur imunitetin. Sipas OBSH, 60-70% e popullatës...

E tmerrshme, vdes nga koronavirusi djali 10 vjeç: “Ishte i rrezikuar nga Covid, dhimbje e papërshkrueshme”

Një djalë vetëm 10 vjeç ka ndërruar jetë për shkak të koronavirusit. Ngjarja e rëndë është raportuar në Britaninë e Madhe.

E rëndë në Bruksel, shqiptari ekzekutohet me armë zjarri

Një ngjarje tronditëse është shënuar mbrëmjen e kaluar në Bruksel, Belgjikë. Një shqiptar është vrarë me 8 plumba.Ngjarja...