Më 3 nëntor kalon asteroidi pranë Tokës, NASA bën paralajmërimin

Qendra për Studime të Objekteve në Afërsi të Tokës, që punon në NASA, ka dhënë së fundmi një lajmërim të rëndësishëm.Pritet që më 2...

Mbush 56 vjeç, astrologe Meri tregon si do ta gjejë ditëlindja kryeministrin Rama

Kryeministri i vendit, Edi Rama, mbush më 4 korrik 56 vjeç. Por si do ta gjejë kjo ditëlindje kryeministrin, në kohën e pandemisë?Një përgjigje...

“E pret një sfidë, e ka përjetuar atë që po ndodh”, astrologe Meri bën parashikimin për Ramën

Astrologia e njohur shqiptare, Meri Shehu, ka bërë sot një parashikim për kryeministrin Edi Rama. Meri ka qenë e ftuar në emisionin “Wake up”,...

1 Maji, si lindi historiku i Festës së Punëtorëve

1 Maji njihet si Dita Ndërkombëtare e Punës. Ky manifestim lindi nga lufta e punëtorëve për të kërkuar dhe siguruar të drejtat, liritë dhe...

Po udhëtonin nëpër botë me anije, çifti shokohen kur zbulojnë ç’po ndodh nga koronavirusi

Elena Mighetti nga Italia dhe i dashuri i saj anglez, Ryan Osborne, kanë që nga viti 2017 që udhëtojnë nëpër botë me anijen e...

Baba Vanga parashikoi koronavirusin? Del profecia e saj e frikshme: “Corona do jetë mbi të gjithë”

Baba Vanga është profetja më e njohur e Ballkanit. Mesa duket, parashikuesja e famshme mund të ketë paralajmëruar vite më parë përhapjen e koronavirusit.Gazeta...

Koronavirusi kthehet në këngë, të rinjtë shqiptar bëjnë këngën tallava

Pas Kinës, koronavirusi ka gjetur një përhapje të gjerë në Evropë. Të shumta janë shtetet që janë infektuar nga virusi i rrezikshëm.Ndërkaq, pas përhapjes...

A mund të infektohesh me koronavirus përmes marrëdhënies seksuale? Ekspertët japin përgjigjen

Dhjetëra mijëra njerëz në mbarë botën janë infektuar nga koronavirusi. Së fundmi, një studim i ka dhënë përgjigje pyetjes që me siguri ka kaluar...

Foto/ Njerëzit gjejnë sozitë e tyre në vendet më të çuditshme

Kushdo nga ne do të ishte i interesuar për të gjetur sozinë e tij. Për ta arritur një gjë të tillë një rol vendimtar...

Rrjetet sociale, si të ndaloni së krahasuari veten me të tjerët

Përgjithësisht njerëzit në rrjetet sociale nxjerrin pjesën e tyre më të mirë, duke përjashtuar kështu problemet e përditshme dhe pjesën e tyre më të...

Çunave u ‘shkëlqejnë’ sytë/ Njihuni me Edonën, vajzën e re që hyri në Përputhen për të sfiduar

Përputhen në “E Diell” është një ndër emisionet më të shikuara ku edhe ka thyer rekorde shikueshmërie. Formati në dihet tashmë nga të gjithë ku...

Pse mungesa e ujit nxit shtimin në peshë – Sa duhet të pini

Dehidratimi është faktor kyç në shtimin në peshë, thonë studimet shkencore mbi rëndësinë e ujit në organizëm.Uji është i domosdoshëm për shëndetin.Ai nuk përmban...
- Advertisment -

ME TE LEXUARAT

E dhimbshme/ Burri 81 vjeç i këndoi poshtë dritares së spitalit, humb jetën nga koronavirusi gruaja e tij

Javë më parë u shpërnda me shpejtësi në rrjetet sociale një video e një burri 81 vjeç. Poshtë dritares së spitalit ku...

Zbardhen të dhënat, sa përqind e popullsisë duhet të infektohet që bota t’i rikthehet normalitetit

OBSH ka dhënë disa detaje mbi përqindjen e popullsisë që duhet të infektohet për të arritur imunitetin. Sipas OBSH, 60-70% e popullatës...

E tmerrshme, vdes nga koronavirusi djali 10 vjeç: “Ishte i rrezikuar nga Covid, dhimbje e papërshkrueshme”

Një djalë vetëm 10 vjeç ka ndërruar jetë për shkak të koronavirusit. Ngjarja e rëndë është raportuar në Britaninë e Madhe.

E rëndë në Bruksel, shqiptari ekzekutohet me armë zjarri

Një ngjarje tronditëse është shënuar mbrëmjen e kaluar në Bruksel, Belgjikë. Një shqiptar është vrarë me 8 plumba.Ngjarja...