Friday, October 30, 2020

“Toka ka një afat skadence”, paralajmërimi, edhe sa vite jetë i mbeten planetit tonë

Bota do të mbarojë për 7 vite, 102 ditë dhe 12 orë. Kjo nuk është një profeci filmash, por ajo çfarë thotë...

Zbulohet ‘jetë’ në Mars, shkencëtarët tregojnë për trupat ujorë

Shkencëtarët kanë arritur të zblojnë disa “trupa ujorë” nën sipërfaqen e planetit Mars.Studimi i fundit ka nxjerrë në pah praninë e sipërfaqeve të lëngshme...

‘Robin Hood’ i Turqisë, i shkon në shtëpi familjeve të varfra, dorëzon zarfa me para, u paguan borxhet

Filmi “Robin Hood” po rikthehet në jetë! Themi këtë pasi një person në Turqi po paguan borxhet e personave të varfër.Në qytetin Tuzla, njerëzit...

Zbulohet katastrofa klimaterike që ndodhi 1200 vite më parë, mbishkrimet në gur zbardhin të vërtetën

Në një studim që i është bërë një guri misterioz në Suedi, rezulton se Vikingët kanë ngritur shqetësimin mbi një katastrofë klimaterike. Disa arkeologë,...

Parashikimi i frikshëm i shkencëtarit: “21 qershor fundi i botës, kalendari Maya u lexua gabim”

Një shkrim i fundit i publikuar në “New York Post” tregon se kalendari Maya mund të jetë lexuar gabim. Sipas këtij kalendari, fundi i...

Ky është fshati shqiptar që donte të blinte gruaja e pronarit të Mercedez, ja planet që kishte për të

Një fshat në jug të Shqipërisë ka rënë në sy të gruas së pronarit të Mercedez. Kjo e fundit ka dashur që ta blejë...

U pa duke përqafuar të dashurën në publik, i riu merr gjobën e majme

Një 20 vjeçar është gjobitur me një shumë të majme nga policia. I riu është kapur duke përqafuar të dashurën e tij në publik.Ngjarja...

Koronavirusi tek rrobat, virologia zbulon si duhet t’i lani veshjet për të eleminuar virusin

Në shumë vende të botës, njerëzit janë vendosur në karantinë. Shumë persona dalin për të bërë pazar jashtë apo edhe për të shkuar në...

Zbardhet misteri i ‘Trekëndëshit të Bermudës’/ Ja çfarë fshihet

Midis Floridës, Porto Rikos dhe Bermudës ndodhet një copë deti që i ka shqetësuar shkencëtarët për shekuj. Duke përfshirë afërsisht 710,000 kilometra det, kjo...

Ishte zhdukur prej 100 vitesh në Trekëndëshin e Bermudës, gjendet papritur anija e famshme

100 vite më parë, anija amerikane “SS Cotopaxi” u zhduk teksa po lundronte nga Karolina e Jugut drejt Kubës. Ajo u zhduk në zonën...

Fotoja që po bën xhiron e rrjetit, pse këto dy vajza janë kritikuar shumë nga njerëzit

Në këtë foto, shihen dy vajza të reja duke buzëqeshur me njëra-tjetrën. Ato po qëndrojnë përpara makinës së tyre luksoze të tipit “Mercedes Benz...

Ujku shqiptar që sundoi për 19 vjet Moldavinë

Gazetari i Top Channel dhe autori i emisioneve “Shqipëria tjetër”, Marin Mema, ka publikuar një shkrim që ka të bëjë me siç ka thënë...
- Advertisment -

ME TE LEXUARAT

Moti për ditën e premte, 30 tetor

Gjatë ditës së premte, në vend do të mbizotërojë koha e kthjellët.Temperatura më e lartë do të jetë...

Ndahet nga jeta kompozitori Avni Mula/ Dedikimi prekës nga e bija: “Fluturoi në Valsin e Përjetësisë”

Ndahet nga jeta në moshën 92-vjeçare këngëtari dhe kompozitori i shquar Avni Mula.Lajmin për ndarjen e tij nga jeta e ka dhënë e bija,...

Infektohet mjekja në Elbasan, tre infermiere karantinohen, s’ka tampone

Infektohet me koronavirus një mjeke infeksioniste në spitalin rajonal ‘ Xhaferr Kongoli” Elbasan, Anjeza Dajlani. Sipas të dhënave të para mësohet se...

Jozefina Topalli flet për aventurën e re: “Pse i hyra kësaj rruge”

Nga Jozefina Topalli*Jam ndjere e emocionuar kur nje grup te rinjsh me ftuan te ishim bashke per nje kauze te forte e patriotike.Kisha kohe...