Friday, September 18, 2020
Home Të Fundit

Të Fundit

Revoltohet Nano: Vetëm pas vitit 2000 janë ndërtuar 17 mijë xhami të reja, cdo vit 1000 xhami në Shqipëri

Monologu i Nanos: Këtu kaloi pa vëmendje vendimi për ta shndërruar në xhami Shën Sofinë, ashtu siç ishte për pesë shekuj me radhë. Për një mijë...

Preng Gjini lëviz nga spitali i Traumës pas atentatit, zbulohet arsyeja pse do të transferohet në spital tjetër

Preng Gjinit iu bë atentat më 15 shtator tek Ura e Nisharakut në Tiranë. Ai aktualisht ndodhet në spitalin e Traumës, ku...

Gruaja pëson çrregullimin psikologjik të rëndë nga vaksina anti-Covid e Oksfordit, dalin detajet shokuese

Vaksina anti-Covid që është prodhuar nga kompania AstraZeneca dhe Universiteti i Oksfordit, ka dalë difektoze.  Një grua 37 vjeçare që është injektuar...

PS pranon hapjen e listave 100%, zbardhen amendamentet e propozuara nga mazhoranca

Partia Socialiste ka pranuar hapjen e listave 100%. Pragu minimal për hyrjen në Kuvend të partive pritet që të jetë 3%.

Noizy i tha se është e lodhshme dhe mosmirënjohëse, Enca bën deklaratën e papritur

Enca dhe Noizy u zunë katër vite më parë dhe që atëherë, nuk kanë munguar deklaratat kundra njëri-tjetrit. Ata u zunë pas...

Meta kërcënon mazhorancën: “Nuk ka të sëmurë mendor të më frikësojë, le ta provojnë po duan”

Presidenti Ilir Meta është pyetur mbi nismën e mazhorancës për të krijuar një ligj për Presidentin dhe kufizimet e tij. Në fjalën...

“Kriminelët shqiptarë kanë aftësi të mëdha”, fundosja e kartelit shqiptar, si e trafikonin ata kokainën

Operacioni policor “Los Blancos” çoi në prangosjen e pjestarëve të kartelit më të madh shqiptar të trafikut të kokainës. Shpërndarja e drogës...

Jepet dënimi për burrin që vrau ish kunatën, tronditëse çfarë deklaroi ai në gjyq

Gjykata e Tiranës ka dhënë së fundmi masën e sigurisë për Agron Tanushin. Ky i fundit u arrestua pasi vra disa ditë...

Greqia nën kërcënimin e ciklonit të frikshëm/ 6-9 orët e ardhshme vendimtare, ç’po ndodh në vendin fqinj

Greqia është goditur nga cikloni i fuqishëm. Sipas raportimeve, transporti bregdetar është bllokuar dhe 6-9 orët e ardhshme deri në pasdite janë...

“Thashë se nuk do ia dilja”, u infektua me Covid, Berlusconi rrëfen gjendjen e vështirë ku ishte

Silvio Berlusconi u infektua disa javë më parë me koronavirus. Së fundmi, ish kryeministri italian ka treguar se beteja me Covid ka...

Flet Preng Gjini pas atentatit që iu bë në Tiranë, çfarë zbuloi në dëshminë e tij

Preng Gjini është personi ndaj të cilit u bë një atentat me tritol tre ditë më parë në kryeqytet. Së fundmi, Gjini...

I ati i vdiq dy javë më parë, humb jetën nga koronavirusi polici shqiptar

Një punonjës i policisë së Shtetit humbi jetën tek spitali Infektiv. Viktima është identifikuar me emrin Ilir Nerguti.Raportohet...
- Advertisment -

Most Read

“Ramës i doli boja”, Vasili sulmon hapur: “Propozon mbyllje 100 për qind të listave”

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili, me anë të një shënimi në rrjetet sociale shkruan, se Edi Ramës i ka dalë përfundimiisht boja.Vasili shprehet se,...

“Deklaroni menjëherë pasurinë”, OFL iu çon formularin katër të dënuarve për terrorizëm

Pasditen e sotme Operacioni Forca e Ligjit i ka dërguar formularin për vetëdeklarimin e pasurisë, katër të dënuarve me akuzën e terrorizmit.Bëhet fjalë për...

“Nuk dua lemoshë”, Armando Duka letër të hapur kryeministrit Rama

I nderuar zoti Kryeministër!Shpresoj të kem vëmendjen Tuaj, në këtë moment historik për të krijuar një bazë ligjore, nxitëse për sportin në vendin tonë....

Horoskopi për ditën e shtunë, 19 shtator, 2020

DashiNë dashuri nuk do e keni të lehtë menaxhimin e situatës. Në punë do të jeni energjik dhe me shumë gjasë, do të keni...