“Kufomave të Covid as pllaka varri nuk i vendosin”, qytetari zbulon të vërtetën shokuese ç’ndodh me viktimat e koronavirusit në vend

Një qytetar ka zbuluar detaje tronditëse mbi të afërmin e tij që ka humbur jetën nga koronavirusi. Qytetari u shpreh se viktimës...

Lumi Ishëm del nga shtrati, izolohet një lagje nga uji dhe me dhjetëra hektarë toke fundosen

Problematika të shumta kanë sjellë reshjet e dendura të shiut që kanë pushtuar vendin orët e fundit. Situata paraqitet mjaft alarmante në...

“Isha i dehur”, rrëfehet 19 vjeçari që qëlloi shefin e policisë në Malësinë e Madhe

Të tjera detaje janë bërë të ditura nga arrestimi i Ilirjan Hasanajt, 19 vjeçarit që qëlloi ndaj shefit të policisë bashkiake në...

Reshjet e dendura të shiut përmbytin vendin, Durrësi dhe Vau i Dejës ‘nën’ ujë

Shirat që kanë rënë dje dhe gjatë natës kanë shkaktuar përmbytje në shumë qytete të vendit. Vetëm pak minuta reshje shiu të...

Nuk mbijetoi dot, humb jetën nga koronavirusi inxhinieri shqiptar

Inxhinieri shqiptar nga Elbasani, Edmond Tafa, ka humbur jetën nga koronavirusi. Lajmin e trishtë e ka bërë të ditur kreu i Drejtorisë...

Prej javësh po luftonte, gazetari shqiptar humb jetën nga koronavirusi

Një lajm i hidhur është raportuar ditën e sotme. Gazetari dhe historiani i njohur shqiptar, Nuri Dragoi, ka gjetur vdekjen nga Covid-19.

Tragjike, koronavirusi i merr jetën drejtorit të shkollës në Paskuqan

Një lajm i trishtë është raportuar në media. Dedë Malaj, drejtori i shkollës “Lidhja e Prizrenit” ka humbur jetën nga koronavirusi.

Horror në Lushnje/ Gjyshi përdhunon mbesën 13 vjeçe, e mitura në gjendje të rëndë psikologjike

Një ngjarje shokuese është regjistruar në Lushnje. Paraditen e sotme policia raportoi se një 67 vjeçar me inicialet R. Ç ishte arrestuar...

Dhimbje dhe lot, dy vëllezërit e mitur shqiptar vdesin tragjikisht pasi përplasen nga treni

Një tragjedi ka ndodhur në Gjermani. Dy vëllezër shqiptar nga Kosova, Hasan dhe Blerian Arifaj, kanë gjetur vdekjen tragjikisht pasi janë përplasur...

Skandal në Lushnje, 67 vjeçari përdhunon vajzën vetëm 13 vjeçe

Një ngjarje e rëndë është raportuar nga Lushnja. Policia ka arrestuar 67 vjeçarin me inicialet R. Ç pasi akuzohet se ka përdhunuar...

U infektua me koronavirus, humb jetën tragjikisht arkitekti 28 vjeçar tek “Shefqet Ndroqi”

Një lajm i trishtë është raportuar së fundmi nga mediat. Një djalë vetëm 28 vjeç, me profesion arkitekt, ka humbur jetën nga...

Vranë nënë e bir dhe më pas i dogjën, dënohet nusja dhe dashnori i saj në Vlorë

Së fundmi, Gjykata e Vlorës ka caktuar masën e dënimit për Hysnie Hoxhallarin dhe Kasëm Pirjasin. Ata të dy vranë nënë e...
- Advertisment -

ME TE LEXUARAT

Përhapet alarmi në hipotekën e Korçës, infektohen me koronavirus 6 punonjës

Hipoteka e Korçës është kthyer në një vatër të nxehtë të përhapjes së koronavirusit. Në 24 orët e fundit, kanë dalë pozitiv...

Moti për ditën e enjte, 22 tetor

Gjatë ditës së enjte, në vend do të mbizotërojë koha e kthjellët.Temperatura më e lartë do të jetë...

Horoskopi për ditën e enjte, 22 tetor, 2020

DashiPërpiquni t’u kushtoni vëmendje fjalëve që përdorni. Në frontin e punës, ndryshime të vogla janë në rrugë e sipër që mund të menaxhohen mirë....

Gazetari zbulon të tjera fakte për Metën: I dha nënshtetësinë shqiptare të dënuarit për 5 vrasje

Meta për “Luftën e Vlorës”: Dëshmoi se ky vend ka zot, fati i këtij vendi i përket vetëm popullit Gazetari Adriatik Doçi ka bërë së...