Historia monstruoze! Babai përdhunonte prej dy vitesh vajzën 9-vjeçare

Babai përdhunonte sistematikisht vajzën e tij 9-vjeçare, e për të mos mjaftuar vetëm kjo, babai e dhunonte vajzën që ajo të mos tregonte.“Fiks Fare”...

“Punonte ajo, hante horri” Kërkohen 35 vite burg për shqiptarin që masakroi me sqepar gruan

I qetë dhe i hutuar, kështu e ka pritur Bashkim Mekolli kërkesën e Prokurorisë për Krime të Rënda për dënimin e tij me 35...

“Shqipëria nën pushtetin e mafias”, televizioni gjerman tregon lidhjet e politikës me krimin

Një reportazh i televizionit gjerman ZDF tregon se mafia shqiptare është tepër aktive dhe aktiviteti i saj shtrihet në të gjithë Europën. Transmetuesi gjerman...

Para me fajde deri në 20%, 12 të arrestuar në Shkodër, mes tyre zyrtarë gjykate dhe policie

Një skemë fjadesh është zbuluar në Shkodër, ku në total janë arrestuar 12 persona dhe 4 janë shpllur në kërkim.  Biznesmenëve apo qytetarëve në...

Lushnje, arrestohen pranë stacionit të trenit me 21 kg drogë çokollatë

Një sasi prej 21 kg kanabis në formë çokollate është sekuestruar pranë stacionit të trenit në Lushnje ndërsa në pranga kanë rënë 5 persona."Këta...

Fajde tek qytetarët, 14 të arrestuar në Shkodër

Policia ka arrestuar 14 persona në Shkodër pasi akuzohen  se ushtronin veprimtarinë e paligjshme të dhënies apo marrjes së fajdeve tek qytetarët.Mësohet se dhjetëra...

Fushë-Krujë, makina përplas për vdekje një këmbësor

Një këmbësor ka humbur jetën si pasojë e një aksidenti automobilistik në Fushë Krujë.Ngjarja ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të së...

Berat, 38 vjeçari vetëvaret në dhomën e burgut, ngjarja mbahet e fshehtë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në qytetin e Beratit, ku një 38 vjeçar ka tentuar ti jap fund jetës në...

Mjeti del nga rruga në aksin Fushë Krujë-Tiranë, plagosen dy të rinj

Dy të rinj mbetën të plagosur në një aksident rrugor në aksin Fushë Krujë -Tiranë.Ngjarja u regjistrua rreth orës 18:00 në Kamerras, ku shtetasi...

Përplasja te ‘Petro Nini’/ Familja Llapaj pranon ofertën e pronarit të tokës: Më jep lekët, dal tani!

Pronari i truallit të godinës në zonën e "Petro Ninit", Aleksandër Gavoçi përmes një letre të dërguar mbrëmjen e djeshme në redaksinë e Shqiptarja.com...

Shkodër, një 50-vjeçar nxirret i vdekur nga lumi Buna

Trupi i pajetë i një personi është gjetur pasditen e sotme në lumin Buna.Policia thotë se rreth orës 17:05, tek ura e Bunës e...

U arrestua se qëlloi me gurë policin në protestë, arrest shtëpie për zyrtarin e Ballshit

Gjykata e Fierit ka vendosur masën e sigurisë "arrest shtëpie" për shtetasin Pëllumb Isufaj, i arrestuar të dielën e shkuar pasi qëlloi me gurë...
- Advertisment -

ME TE LEXUARAT

Moti për ditën e enjte, 22 tetor

Gjatë ditës së enjte, në vend do të mbizotërojë koha e kthjellët.Temperatura më e lartë do të jetë...

Horoskopi për ditën e enjte, 22 tetor, 2020

DashiPërpiquni t’u kushtoni vëmendje fjalëve që përdorni. Në frontin e punës, ndryshime të vogla janë në rrugë e sipër që mund të menaxhohen mirë....

Gazetari zbulon të tjera fakte për Metën: I dha nënshtetësinë shqiptare të dënuarit për 5 vrasje

Meta për “Luftën e Vlorës”: Dëshmoi se ky vend ka zot, fati i këtij vendi i përket vetëm popullit Gazetari Adriatik Doçi ka bërë së...

Drejtori i Ramës infektohet me virus, ja si paraqitet gjendja e tij

Kreu i Kadastrës, Artan Lame është konfirmuar me koronavirus.Burime bëjnë me dije për abcnews.al se Lame ka patur simptoma të koronavirusit duke kërkuar bërjen...