Vrau me sqepar burrin e saj, zbardhet deklarata në polici e Drane Dedës: Më detyroi të bëja 10 fëmijë

Një 58-vjeçare qëlloi për vdekje bashkëshortin e saj, teksa ai po flinte gjumë.Ngjarja ndodhi në Kurbin të Lezhës, ku Drane Deda vrau me sqepar...

Tragjike/ Ndahet nga jeta 34-vjeçarja shqiptare, pak ditë më parë ishte bërë nënë për herë të tretë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Itali, ku ka humbur jetën një grua shqiptare.Mediat italiane bëjnë me dije se ka ndërruar jetë Hazbije...

“Ishte i pavetëdijshëm dhe i ftohtë”, ndërron jetë i ati sapo del nga Infektivi, djali denoncon mjekët

Një denoncim i fortë ka mbërritur nga familjarët e një të moshuari me inicialet Ll.G në kryeqytet, të cilët kanë pretendime se stafi mjekësor...

E trishtë, ndërron jetë nga koronavirusi babai i Myftiut të Shkodrës

Një lajm i trishtë është raportuar në media. Babai i Myftiut të Shkodrës Muhamed Sytari, Bardhyli, ka ndërruar jetë nga koronavirusi.

Aksident fatal në Thumanë/ Përplaset ‘Trajleri’ me makinën, humb jetën në vend 40 vjeçarja

Një aksident i rëndë ka ndodhur ditën e sotme. Në aksin rrugor Thumanë-Krujë një mjet tip “Opel” është përplasur me një mjet...

Rëndohet bilanci tragjik i aksidentit tek Shkalla e Tujanit, ndërron jetë nëna e shoferit

Një aksident i rëndë ndodhi dje tek “Shkalla e Tujanit”. Bilanci i këtij incidenti është rënduar, pasi pasagjerja Defa Kaloshi, 73 vjeçe,...

Tragjike, humb jetën këngëtari i njohur shqiptar

Një lajm i hidhur është raportuar në media. Mjeshtri i këngës popullore shqiptare, Ismet Peja, ka ndërruar jetë në moshën 83 vjeçare.

Vidhet karburanti në Vlorë, hajduti plagos shitësin që u përpoq të ndalonte grabitjen

Një karburant ka rënë pre e një grabitje në Vlorë. Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në lagjen “Harold Cakërri”.

Aksident i rëndë në Tiranë/ Makina humb kontrollin, ndërron jetë pasagjeri dhe plagosen 2 të tjerë

Një aksident i rëndë ka ndodhur gjatë ditës së sotme në Tiranë.Sipas informacioneve, një makinë ka humbur kontrollin duke dalë nga rruga. Si pasojë...

Humb jetën ish-ministri i Partisë Demokratike, shuhet nga COVID teksa po transportohej me avion drejt Italisë

Ish ministri i Brendshëm në kohën e qeverisjes së PD, Bashkim Kopliku ndërroi jetë në moshën 77 vjeçare.Prej ditësh ai kurohej në spitalin e...

“Babush të lutem mos u dorëzo, mos na lër”, postimi prekës i djalit të regjisorit që humbi jetën nga Covid

Në orët e para të ditës së sotme u shua regjisori Muharrem Fejzo.Ai e humbi luftën me sëmundjen e koronavirusit duke u larguar nga...

Lajmi i trishtë/ Në luftë me Koronavirusin prej disa ditësh, ndërron jetë regjisori i njohur shqiptar

Lajm i hidhur për të gjithë kinematografinë dhe artin shqiptarë. Është ndarë nga jeta regjisori i njohur Muharrem Fejzo në moshën 87-vjeçare i prekur...
- Advertisment -

ME TE LEXUARAT

Moti për ditën e mërkurë, 25 nëntor

Gjatë ditës së mërkurë, në vend do të mbizotërojë koha e kthjellët.Temperatura më e lartë do të jetë...

“Për 5 ditë do shërohesh” Alfred Cako i jep ‘recetën’ Manushit që u prek nga Covidi: Mos e ça kokën fare

Prezantuesi i njohur Edi Manushi ka dalë pozitiv me koronavirus.Menjëherë pas këtij lajmi ka reaguar dhe kospiracionisti Alfred Cako, që është një nga bashkëpunëtorët...

Vrasja Azem Hajdarit/ “Kam listën me autorët e vrasjeve në Tropojë, Berisha të mos …

Në një intervistë të gjatë Sali Lushaj ka folur lidhur me vrasjen e Azem Hajdarit.Për gazetën Panorama Sali Lushaj shprehet se Sali Berisha nuk...

Horoskopi për ditën e mërkurë, 25 nëntor, 2020

DashiHëna është e favorshme: përfitoni prej saj, qiell i bukur për dashuri. Në punë, ky është një vit që përfshin vendime të rëndësishme dhe...