Mjeku i njohur nxjerr “bllof” ministren për maskat: Kjo është mënyra e vetme për të shpëtuar nga virusi

Epidemiologu Ilir Alimehmeti ka reaguar ndaj vendimit të qeverisë për mbajtjen e maskave duke thënë se duke u bazuar në një studim të fundit...

A mund të infektohemi sërish nga Koronavirusi? Studimi i mjekëve i jep fund dilemës

Ekspertët thonë se infektimi sërish nga koronavirusi duket një e mundur, por nuk dihet se sa shpesh mund të ndodhë një gjë e tillë.Kohët...

Kur do largohet koronavirusi? OBSH më në fund ka një përgjigje

A do të ikë Covid-19 dhe kur do t’i kthehemi normalitetit të vjetër? Këto pyetje janë ato që i ka bërë çdo njeri gjatë...

“Fëmijët janë të rrezikuar nga prindërit”, mjeku Dasho shpjegon rreziqet e fillimit të vitit shkollor

Në një intervistë për emisionin A2 mjeku Erion Dasho ka thënë se fëmijët janë të sigurt brenda shkollës, por si pas tij rreziku janë...

Pesë këshilla të rëndësishme për të ulur rrezikun e prekjes nga koronavirusi

Në një kohë që numri i të vdekurve në Kinë nga koronavirusi rritet dhe deri tani janë konfirmuar 106 viktima e mbi 4500 të...

Rritet ‘dembelizmi’, shqiptarët nuk duan të punojnë

Kohëve të fundit, sistemi arsimor në vend, ka humbur lidhjet me tregun e punës.Ky problem vjen do ditë e më shumë në rritje sepse...

Shqiptari që shpiku vaksinën kundra kancerit, lajmi po pushton botën

Padyshim është një nga krenaritë më të mëdha të vendit tonë, por atë [pak njerëz e njohin. Profesor Shuajp Kraja është shpikësi i parë shqiptar...

Nuk po ia dilni dot me mushkonjat? Ja zgjidhja

Ne këtë stinë të vitit mushkonjat bëhen një problem i madh për të gjithë. Ato mbushin oborret dhe kopshtet tona. Raportohet se ka mbi 3.000...

Disa mënyra për të eleminuar përfundimisht gërhitjen

Ju apo partneri juaj keni probleme me gërhitjen? Më poshtë ju sjellim zgjidhjen finale të këtij problemi. Mbyll gojënMos flini me gojë hapur. Organizmi ynë...

Shmangni zgjimin e tmershëm duke ndjekur këto këshilla

Ju ka ndodhur që të keni një gjumë jotë qetë.Ju del ghjumi natën dhe shihni makthe.Gjatë ditës ndiheni të lodhur dhe skeni energji. Kjo...

Disa aryse pse ushqimi para gjumit ju bënë mirë

Deri tani keni menduar se të mos hash darkë ju dobëson apo është një zgjidhje e mirë.E keni pasur gabim. Kur fle me stomakun...

7 përdorime të uthullës së mollës që nuk i keni ditur më parë

1. Përdoreni për flokëtDuhet të siguroheni që të jetë e holluar me ujë. Uthulla e mollës si baslam është më e mira për flokët....
- Advertisment -

ME TE LEXUARAT

E dhimbshme/ Burri 81 vjeç i këndoi poshtë dritares së spitalit, humb jetën nga koronavirusi gruaja e tij

Javë më parë u shpërnda me shpejtësi në rrjetet sociale një video e një burri 81 vjeç. Poshtë dritares së spitalit ku...

Zbardhen të dhënat, sa përqind e popullsisë duhet të infektohet që bota t’i rikthehet normalitetit

OBSH ka dhënë disa detaje mbi përqindjen e popullsisë që duhet të infektohet për të arritur imunitetin. Sipas OBSH, 60-70% e popullatës...

E tmerrshme, vdes nga koronavirusi djali 10 vjeç: “Ishte i rrezikuar nga Covid, dhimbje e papërshkrueshme”

Një djalë vetëm 10 vjeç ka ndërruar jetë për shkak të koronavirusit. Ngjarja e rëndë është raportuar në Britaninë e Madhe.

E rëndë në Bruksel, shqiptari ekzekutohet me armë zjarri

Një ngjarje tronditëse është shënuar mbrëmjen e kaluar në Bruksel, Belgjikë. Një shqiptar është vrarë me 8 plumba.Ngjarja...