Henri Çili shet gazetën Mapo

Henri Cili shet gazetën MAPO. Vetë themeluesi i gazetës ka komunikuar ndryshimin përmes një editoriali. "Nga sot gazeta MAPO dhe botimet e tjera MAPO shkojnë...

BSH: Kredia e plogësht, bizneset po vetëfinancojnë investimet

Banka e Shqipërisë analizoi sot në raportin e politikës monetare se zhvillimet në portofolin e kredisë tregojnë për një ngadalësim të ritmeve të rritjes,...

Të GJITHA taksat dhe tatimet e reja pas 1 janarit

Cilat janë variantet përfundimtare të ndryshimeve fiskale që pritet të hyjnë në fuqi vitin e ardhshëm. Nga ndryshimet për ngarkesën fiskale të pagave, uljen...

Shqipëria me interesat e kredive për biznesin më të lartat në Rajon

Sipërmarrjet shqiptare paguajnë interesat më të larta për huatë në banka në raport me bizneset në vendet e tjera të rajonit.Sipas të dhënave që...

Pa skaduar afati, në Shqipëri mbyllen bastet sportive

Shumica e ish-lotarive sportive i kanë mbyllur qepenat ose kanë të afishuara njoftimet për dhënie me qira.Të tjera pika që funksiononin si baste sportive...

Njoftim i RËNDËSISHËM nga Tatimet: Biznese, paguani këstin deri më 28 dhjetor, ose…

Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve kujton tatimpaguesit se data 30 dhjetor është afati i fundit i pagesës së këstit të Tatimit mbi Fitimin, duke...

Tatimet kontrollon qirave, ja sa paguhet sipas referencave zyrtare

Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve njoftoi dje se është duke verifikuar tatimpaguesit të cilët janë aktivë, por nuk janë të regjistruar në përgjegjësinë tatimore...

Hyatt Regency & Residences Tirana, gjiganti amerikan i hotelerisë vjen në Shqipëri

Hyatt Regency & Residences Tirana do të jetë hoteli i parë me 5 yje në Shqipëri për të sjellë cilësi për turizmin elitar. Kastrati...

Dhoma e Tregtisë dhe Industrisë së Serbisë takim me biznesin shqiptar

Dhoma e Tregtisë dhe Industrisë e Serbisë në kuadër të panairit ndërkombëtar mblodhi më Tiranë ambasadorë, sipërmarrës dhe përfaqësues të biznesit dhe medias. Ky...

Tatimet kontrolle në 1574 biznese, bllokojnë dhjetëra subjekte, rreth 26.7 milionë lekë gjoba

758 biznese janë konstatuar në shkelje të legjislacionit tatimor vetëm gjatë periudhës 1-15 nëntor.Nga të dhënat e publikuara nga Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve,...

Gjysma e bizneseve, pa kupon

Tatimet thonë se lëshimi i kuponave të shitjes nuk është sipas parashikimeve. “ Ne kemi konstatuar që tatim-paguesit në fakt gjatë këtyre kohëve të fundit...

Bie xhiro e bizneseve, Tatimorët nisin kontrollet për kuponët tatimorë

Administrata Tatimore do të nisë një aksion në qendrat e qyteteve për të garantuar sigurimin e ligjit.Numri dy i Drejtorisë së Tatimeve deklaron se...
- Advertisment -

ME TE LEXUARAT

E dhimbshme/ Burri 81 vjeç i këndoi poshtë dritares së spitalit, humb jetën nga koronavirusi gruaja e tij

Javë më parë u shpërnda me shpejtësi në rrjetet sociale një video e një burri 81 vjeç. Poshtë dritares së spitalit ku...

Zbardhen të dhënat, sa përqind e popullsisë duhet të infektohet që bota t’i rikthehet normalitetit

OBSH ka dhënë disa detaje mbi përqindjen e popullsisë që duhet të infektohet për të arritur imunitetin. Sipas OBSH, 60-70% e popullatës...

E tmerrshme, vdes nga koronavirusi djali 10 vjeç: “Ishte i rrezikuar nga Covid, dhimbje e papërshkrueshme”

Një djalë vetëm 10 vjeç ka ndërruar jetë për shkak të koronavirusit. Ngjarja e rëndë është raportuar në Britaninë e Madhe.

E rëndë në Bruksel, shqiptari ekzekutohet me armë zjarri

Një ngjarje tronditëse është shënuar mbrëmjen e kaluar në Bruksel, Belgjikë. Një shqiptar është vrarë me 8 plumba.Ngjarja...