Violina rikthehen buzëqeshjen në Thumanë, momente prekëse me lumturinë e fëmijëve

Ngjarja tragjike që tronditi Shqipërinë mëngjesin e 26 nëntorit, bëri që shumë banorë të qytetit të Durrësit dhe zonës së Thumanës të harronin çfarë...

Festivali këngës/ Diana Ziu letër të hapur kryeministrit: “Vera dhe Zhani me 400 mln lekë fonde të bëjnë si në pronën e babës”

Kompozitorja e njohur Diana Ziu së fundmi ka qenë në qendër të mediave për shkak të deklaratave në lidhje me Festivalin e Këngës në...

Videot që nuk duhen humbur, si u duk Tirana mbëmjen e djeshme me shfaqjen e rrufeve

Mbrëmja e djeshme në kryeqytet ishte po aq sa e frikshme për dikë po edhe aq magjepsëse për syrin e dikujt tjetër. Rrufe të shumta...

Edi Rama i publikon mesazhet e aktores: ‘Po sëmureshim nga mushkëritë aty’

Tema e nxehtë e teatrit vazhdon edhe sot. Kryeministri Edi Rama i qëndron ende idesë për të shembur Teatrin Kombëtar, edhe të ndërtohet një...

Art me kafe, pamjet më të bukura që do shihni sot!

Këto janë disa foto të krijuara nga kafja, të cilat të lenë pa fjalë kur i sheh.Fotot:

Ja cilat janë skulpturat e vetme të mbetura nga Michelangelo!

Disa studiues nga Muzeu Fitzwilliam në Kembrixh të Anglisë kanë kryer disa vjet kërkime shkencore për të vërtëtuar se disa skulptura ishin veprat e...

Ermali Mamaqi zbulon shifrën marramendëse se sa ka kushtuar një ditë e filmimit të ‘2 gisht mjaltë’

“2 gisht mjaltë” fillon të shfaqet në kinema më 28 mars. Moderatori i njohur, Ermal Mamaqi ka qenë së fundmi i ftuar në emision in...

Publikohet traileri i filmit më të ri të Tarantinos, në rol kryesorë Leonardo DiCaprio dhe Brad Pitt

Është publikuar traileri më i ri i filmit të Quentin Tarantinos, me role kryesore dy aktorët e mëdhenjë të Hollywoodit, Leonadro DiCaprio dhe Brad...

Del traileri i plotë rrëqethës i sezonës së fundit të Game of Thrones

Është publikuar traileri i plotë, i pasi për sezonën e fundit të Game of Thrones.Traileri është këtu!HBO ka publikuar trailerin e plotë me pamje...

Samiti i Diasporës/ Violinisti që po na krenon nëpër botë: Prindër, mësojini fëmijëve gjuhën shqipe!

Olen Çezari: Jam mësuar të bëj koncerte, jo fjalime, Përfaqësoj atë pjesë të vogël shqiptare në Itali, nga 800 mijë jemi pak a shumë se...

Dy vjet pas shuarjes së Dritëroit, ndahet nga jeta edhe Sadije Agolli

Ndahet nga jeta Sadije Agolli, e veja e shkrimtarit të madh, Dritëro Agolli. Ajo ndërroi jetë tek Neurologjia në QSUT, pas një hemoragjie cerebraleSadije Agolli...

Rikthehet ‘Frozen 2’, del në trajleri i filmit të animuar më të shikuar në botë

Bëhuni gati për të parë sërish Annës dhe Elsën.Gjashtë vite pas shfaqjes shumë të suksesshme 'Frozen', Disney konfirmoi rikthimin e filmit të animuar, duke...
- Advertisment -

ME TE LEXUARAT

Tragjike/ Tjetër humbje jete, vdes nga koronavirusi mjeku i njohur shqiptar

Një lajm i trishtë është raportuar në media së fundmi. Një tjetër humbje nga bluzat e bardha për shkak të koronavirusit në...

“10 mijë euro për helikopterin”, këshilltari i ministrit i kthehet Vokshit: “Zogëz vjeshte, për Berishën copëtova RENEA-n”

Këshilltari i ministrit të Brendshëm, Hilë Lushaku, i ka kthyer përgjigje akuzave të ish deputetes së PD, Albana Vokshit. Kjo e fundit...

Moti për ditën e mërkurë, 25 nëntor

Gjatë ditës së mërkurë, në vend do të mbizotërojë koha e kthjellët.Temperatura më e lartë do të jetë...

“Për 5 ditë do shërohesh” Alfred Cako i jep ‘recetën’ Manushit që u prek nga Covidi: Mos e ça kokën fare

Prezantuesi i njohur Edi Manushi ka dalë pozitiv me koronavirus.Menjëherë pas këtij lajmi ka reaguar dhe kospiracionisti Alfred Cako, që është një nga bashkëpunëtorët...