Friday, September 18, 2020
Home Aktualitet

Aktualitet

4 viktima në 24 orët e fundit, 178 të shtruar në spitale, Covidi në Shqipëri, ja të dhënat e fundit

Fatkeqësisht, në 24 orët e fundit në vendin tonë, janë shënuar 4 viktima nga koronavirusi.Bëhet fjalë për një 53-vjeçare dhe një 87-vjeçar nga Tirana,...

E rëndësishme: Para nisjes së mësimit, prindërit dhe nxënësit do dorëzojnë formularin

Ky është formulari që çdo ditë fëmijët dhe prindërit do duhet të plotësojnë para nisjes së mësimit.Këtë të hënë shkollat do të rihapen nën...

Ulen tensionet me Greqinë, Turqia kthen anijen ‘Oruç Reis’ në Antalia, ja çfarë ndodhi

Anija kërkimore turke, “Oruc Reis”, është kthyer në ujërat afër bregdetit jugor të provincës Antalia, ndërsa kjo nismë është konsideruar nga Greqia...

Arrestohet babai me dy djemtë e tij, kultivonin drogë prej kohësh

Babai me dy djemtë në Elbasan janë arrestuar për kultivim lëndësh narkotike.Janë arrestuar I.H., 69 vjeç, A.H., 34 vjeç, dhe E.H., 40 vjeç,...

Realizohet operacioni ‘Fundjava’, ishte në kërkim për drogë, vjedhje, emigracion i paligjshëm

Operacioni ‘Fundjava’, në pranga Gjergj Mirashi, banues në Lezhë. Gjergj Mirashi në kërkim edhe për shfrytëzim prostitucioni. 40-vjeçari Mirashi në kërkim edhe për emigracion...

Komshiu e ngacmonte seksualisht, flet djaloshi 16 vjeçar: Më prekte në zonat intime, kisha frikë të denoncoja, mora një gur e qëllova dhe…

Zbardhet dëshmia e 16 vjeçarit në Berat, të ngacmuar seksualisht nga komshiu i tij 66-vjeçari Romeo Oço, i cili është arrestuar.I mituri ka thënë...

Rritje rastesh të reja me koronavirus, humbin jetën 3 persona

Në 24 orët e fundit, kanë humbur jetën 3 pacientë nga koronavirusi. Një 47 vjeçar nga Pogradeci, një 78 vjeçar nga Fieri...

“Kam fëmijën 3 vjeç, kanë tentuar të më korruptojnë por s’guxojnë”, zbardhet dëshmia e gjyqtares Margjeka

Gjyqtarja Mimoza Margjeka ka dalë sot para Gjykatës së Posaçme për Korrupsionin dhe Krim të Organizuar. Ajo ka deklaruar se nuk ka...

3 viktima në 24 orët e fundit, publikohen të dhënat e virusit në Shqipëri

Tre qytetarë, nuk e kanë fituar betejën me Covid-19 në 24 orët e fundit. Bëhet fjalë për një 80-vjeçar nga Shkodra, një 82-vjeçar dhe...

Hapja e shkollave, ekspertja e ISHP zbulon detajet: Ja kur do të izolohet klasa dhe rasti i ndalimit të hyrjes në mësim

Ekspertja e ISHP, Eugena Tomini ka folur për situatën në vend nga COVID-19, ndërsa foli edhe për rikthimin e nxënësve në shkolla.Tomini ka thënë...

‘Qëndroi 2 ditë me mua, pastaj s’e pashë më’, e ëma e Eglantinës tregon momentet e fundit para se të vritej

Nëna e Eglantina Bucit, Nafije Buci ka folur për vrasjen e vajzës së saj, nga babai dhe vëllai, Faiku dhe Shkëlzeni në vitin 2012,...

Ç’po ndodh tek Infektivi? Pamje të pazakonta, persona të armatosur shoqërojnë brenda një grua

Disa foto të pazakonta janë kapur nga dyert e Spitalit Infektiv sot në Tiranë. Persona të veshur me kostumin mbrojtës kundër koronavirusit...
- Advertisment -

Most Read

Tragjike, ndahet nga jeta mjeku i njohur, njihet si themeluesi i Okulistikës Shqiptare

Një ndër themeluesit e Okulistikës Shqiptare, Gjergji Cepa, është ndarë sot nga jeta në moshen 81-vjeçare.Deri në moshën 78-vjeçare, edhe pse në pension, ai...

Makina del nga rruga, plagosen rëndë dy të rinjtë

Dy persona janë plagosur në një aksident në fshatin Shënpjetër të Fierit.Raportohet se rreth orës 16:15, shtetasi A. A., 22 vjeç, banues në Fier,...

Dy punonjëse të marketit rezultojnë me COVID-19, i gjithë stafi bën tamponin por aktiviteti nuk mbyllet

Dy punonjëse të një marketi janë infektuar me COVID-19 në Elbasan. Ata janë vetëkarantinuar në banesën e tyre, ndërsa u është marrë tamponi edhe...

Kur do largohet koronavirusi? OBSH më në fund ka një përgjigje

A do të ikë Covid-19 dhe kur do t’i kthehemi normalitetit të vjetër? Këto pyetje janë ato që i ka bërë çdo njeri gjatë...