I dehur tentoi të digjte komshiun pas konfliktit, arrestohet 38 vjeçari, zbardhet arsyeja zënkës

Ka rënë në pranga 38-vjeçari, i cili mbrëmjen e djeshme ka kërcënuar se do të digjte komshiun pas një konflikti. Bëhet me dije se në...

Përmbytjet nga reshjet e dendura, bashkia e Shkodrës zbulon si shfaqet situata

Bashkia e Shkodrës ka dhënë një njoftim lidhur me situatën e zonës pas përmbytjeve që zgjatën për ditë me rradhë. Bëhet e...

E rëndë/ 14-vjeçarja shqiptare ‘i hapet’ nënës kur ajo i tha ‘do vras veten’: Mos më lë vetëm me babain, ka 1 vit që...

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Treviso të Italisë, ku mësohet se një 14-vjeçare shqiptare është abuzuar për një kohë të gjatë nga...

“Ta dhamë votën të na shpëtoje jo të na vdisje”, Rama reagon pas skandalit të sanitares tek Senatoriumi

Kryeministri Edi Rama ka qenë sot bashkë me ministren Manastirliu për vizitë tek depoja farmaceutike në QSUT. Aty janë duke u mbajtur...

Alarmante/ Rritet ndjeshëm numri i rasteve të reja në 24 orët e fundit, 4 pacientë humbin betejën me koronavirusin

Është rritur ndjeshëm numri i rasteve të reja në 24 orët e fundit, pasi 707 qytetarë kanë rezultuar pozitivë në tetsin ekoronavirusit. Fatkeqësisht 4 persona...

“Kemi kapacitete të mbajmë deri në 7 milionë vaksina”, deklarata e Manastirliut

Kryeministri Edi Rama ka qenë ditën e sotme në depon farmaceutike të QSUT-së. Aty janë duke u mbajtur vaksinat anti-Covid që kanë...

Skandali me sanitaren, reagon spitali i Senatoriumit: “Ky akt i shëmtuar s’mund të njollosi punën tonë”

Një skandal u denoncua dje tek emisioni “Stop” nga një vajzë e re. Ajo akuzoi një sanitare, e cila iu hoq si...

Mjeku i Infektivit nuk pranon të vaksinohet, nxjerr mesazhet: “E paskam dhj*rë sot”

Renato Osmënaj punon si mjek imazherist pranë spitalit Infektiv. Ai ka deklaruar se nuk ka pranuar të injektohet me vaksinën anti-Covid.

Pas kaq kohe, Skënder Brataj zbulon kur do hiqen përfundimisht masat kufizuese ndaj Covid

Shefi i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, ka bërë një deklaratë të fortë. Sipas tij, masat kufizueese në Shqipëri do hiqen vetëm kur...

Babai doli para djemve për t’i mbrojtur nga plumbat/ Zbardhet Tragjedia e shqiptarit në Athinë

Vrasja e një shqiptari dje në Athinë dhe plagosja e dy djemve të tij ka tronditur opinionin grek dhe atë shqiptar. Mbi ngjarjen, mësohet se...

Përmbytet Shkodra/ Bashkia del në njoftim zyrtar: Lumenjtë Drin dhe Kir vijojnë gërryerjen e tokës bujqësore, kemi gati 300 pako me ushqime

Bashkia e Shkodrës ka dalë në një deklaratë zyrtare sa i përket situatës së përmbytjes në zonë. Përmes një raporti të orës 17:30, Bashkia thekson...

Çudira shqiptare, përmbytja i çon peshkun gjigand tek dera qytetarit (VIDEO)

Ditët e fundit janë shënuar reshje të shumta shiu dhe si pasoje dhe përmbytje të mëdha. Reshje të shumta janë shënuar edhe në Kosovë, ku...
- Advertisment -

ME TE LEXUARAT

Moti për ditën e mërkurë, 20 janar

Gjatë ditës së mërkurë, në vend do të mbizotërojë koha e vranët dhe me shira. Temperatura më e lartë...

“Abortova fëmijën kur isha duke prezantuar emisionin”, moderatorja rrëfen momentin prekës

Myleene Klass është një moderatore e njohur në Britani. Së fundmi, ajo ka rrëfyer një moment të vështirë në jetën e saj.

Gruaja me aftësi ndryshe bëhet nënë për herë të dytë, ministrja: “Lot gëzimi në maternitet”

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka qenë sot në maternitetin “Koço Gliozheni”. Ajo ka bërë të ditur se Anisa, një grua me...

Aksident fatal në Milot-Thumanë, përplasja me mjetin lë të vdekur 70 vjeçarin

Një aksident fatal është regjistruar mbrëmjen e sotme në Milot-Thumanë. Një 70 vjeçar ka gjetur vdekjen. Shtetasi me inicialet...