Ish- drejtori i përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Haki Çako, bëhet këshilltar i ministres së Ramës

Ish- drejtori i përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Haki Çako, ka marrë një detyrë të re. Ish- kreu i policisë është emëruar këshilltar i ministres...

Reforma në drejtësi, Manjani: Ekspertët e BE bënë spektakël me Kushtetutën tonë

Në raportin ku rekomandon hapjen e negociatave me Shqipërinë, Komisioni Europian rendit reformën në drejtësi, e sidomos procesin e vettingut si një ndër hapat...

Tom Doshi përplaset me Ramën në parlament, i ndërpret fjalën teksa fliste për Vettingu-n

Teksa Edi Rama ka mbajtur një fjalim në foltoren e Kuvendin në lidhje me sfidat që e presin Shqiërinë pas rekomandimit, ai është ndalur...

Lironi vëllezërit tanë! Kukësianët po protestojnë për 11 të arrestuarit

Dhjetëra qytetarë të Kukësit janë mbledhur në qendër të qytetit perpara gjykates dhe kerkojne lirimin e 11 bashkeqytetareve te tyre te arrestuar per protesten...

Tahiri: S’do më pengojë bir nëne as kurve në rrugën time për drejtësi

Ish ministri i Brendshëm Saimir Tahiri u shpreh i vendosur se do të shkojë deri në fund për të bërë drejtësi. "Nuk e besoj se...

Vendimi i DASH, Doshi: I bie të kalojnë të gjithë “non grata” nëse bëhet vetting

Deputeti Tom Doshi ka komentuar vendimin e Departamentit të Jashtëm Amerikan, i cili i ka ndaluar hyrjen në SHBA atij dhe familjes së tij. Jashtë...

Tahiri “nxjerr” jashtë opozitën. Berisha e filmon, ish-Ministri: O Sali si je çmendur kështu?!

Opozita braktisi sallën e Kuvendit në shenjë proteste kundër pranisë në Kuvend të ish-Ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri. Ishte pikërisht momenti kur Taulant Balla mori...

Gratë ministre përqafim të përzemërt Saimir Tahirit në Kuvend

Në Kuvend ish ministri i Brendshëm Saimir Tahiri është pritur përzemërsisht nga gratë ministre të kabinetit qeveritar, zonja Mirela Kumbaro, Lindita Nikolla  por dhe...

Xhafaj: Duhet frenuar emigracioni i paligjshëm dhe azil kërkimi

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj është takuar sot me Sekretarin për Azilin dhe Migracionin në Belgjikë, Theo Francken. Gjatë takimit u diskutua për ndërmarrjen e...

Rama: Basha ekpsortoi baltë për Shqipërinë në Berlin

Kryeministri Edi Rama akuzon kryetarin e PD-së se ka hedhur baltë për Shqipërinë gjatë takimeve që ka pasur në Berlin në vizitën e këtij...

Kriminelët shqiptarë në Amsterdam drejtojnë trafikun e kokainës

Kriminelët shqiptarë janë mjaft aktiv dhe kanë rol udhëheqës në krimin e organizuar në Amsterdam. Ky është përfundimi i dalë nga një analizë e...

Ministria e Punëve të Brendshme: Mbi 80 deputetë posedojnë armë

Më shumë se 80 deputetë të Kuvendit të Kosovës mendohet se posedojnë armë. Disa prej tyre e pranojnë publikisht se mbajnë armë se ndihen...
- Advertisment -

ME TE LEXUARAT

Moti për ditën e mërkurë, 20 janar

Gjatë ditës së mërkurë, në vend do të mbizotërojë koha e vranët dhe me shira. Temperatura më e lartë...

“Abortova fëmijën kur isha duke prezantuar emisionin”, moderatorja rrëfen momentin prekës

Myleene Klass është një moderatore e njohur në Britani. Së fundmi, ajo ka rrëfyer një moment të vështirë në jetën e saj.

Gruaja me aftësi ndryshe bëhet nënë për herë të dytë, ministrja: “Lot gëzimi në maternitet”

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka qenë sot në maternitetin “Koço Gliozheni”. Ajo ka bërë të ditur se Anisa, një grua me...

Aksident fatal në Milot-Thumanë, përplasja me mjetin lë të vdekur 70 vjeçarin

Një aksident fatal është regjistruar mbrëmjen e sotme në Milot-Thumanë. Një 70 vjeçar ka gjetur vdekjen. Shtetasi me inicialet...